K-Pop

Super Junior, “House Party” Parçasındaki Mesajından Ötürü Övgü Aldı

Super Junior, sözleri “Herkesin fiziksel temas olmaksızın birbirine bağlı olduğu bir dünya”dan bahseden şarkısı “House Party” ile beklenmedik bir kaynaktan övgü aldı. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Genel Müdürü Tedros Adhanom, şarkıcıların hayran grubu olan ELF’lere bu şarkıyı onlara tavsiye ettikleri için teşekkür etti. COVID-19 salgını sırasında çıkarılan grubun eğlenceli ve alakalı bu şarkı sözlerinden hoşnutluğunu dile getirdi.

super junior house party
Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Genel Müdürü Tedros Adhanom, ELF’lere ve Müziği İçin Sanatçılara Teşekkür Etti

Böylesine etkili sanatçıların halk için iyi bir örnek olduğundan dolayı çok minnettar olduğunu paylaştı: “Super Junior’un yeni şarkısı ‘HouseParty’yi bizimle paylaştığınız için teşekkürler ELF! Aslında, birbirimizi korumak ve bu pandemiyi kontrol altına almak için COVID-19’a karşı ihtiyati tedbirler almaya devam etmemiz gerekiyor. Müziğinizle bunu bize hatırlattığınız için teşekkür ederiz.” –Tedros Adhanom

Super Junior – House Party Sözlerinin Tamamıyla Takdire Şayan Bir Şarkı

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Batı Pasifik resmi hesabı da Tedros’un gönderisini bir dizi alkış emojisiyle yeniden tweetleyerek Super Junior’u tebrik etti. House Party şarkısının sözleri, dinleyicileri sosyal mesafeyi sağlayarak birbirlerini korumaya teşvik ediyor. Herkesin fiziksel olarak bir arada olmadan da eğlenebileceğini savunuyor.

“Bir müddet beraber olmak isteyen duygularımızı bir kenara bırakalım

Bu benim ev partim

Evet, yeni oluşturulan kurala göre

Yüce tavırlarla birbirimizi koruyalım

Bu benim ev partim” –Super Junior / House Party

İnsanların artık sanal olarak etkileşime girdiği dünyanın yeni normalinden doğrudan şöyle bahsediyor: “Herkesin fiziksel temas olmaksızın birbirine bağlı olduğu bir dünya.” Partiler için toplanan, konserlere katılan ve maske takmayan kişileri ayrıca kınadılar. Eğer biri kuralları ihlal ederse, sonuçlarına katlanmalıdır. Super Junior ise, dinleyicilerine davranışlarının farkında olmalarını ve tetikte kalmalarını hatırlatmaktan çekinmez:

“Evde sıkıştık, kaldık

Şu an için dışarısı tehlikeli

Yine de harekete geçer, çıkarsın

Sonra yakalanırsın

Fazla söze gerek yok

Bahaneleri bir kenara bırak

Hiçbir söz teselli edemez

Özgürlük bedava değildir, mahvettin.”Super Junior / House Party. Grubun kendi sözleriyle özetlememiz gerekirse,  “Yapmamız gerekeni yapıyoruz ve bu işte hepimiz beraberiz.” Eğer henüz dinlemediyseniz bu güzel şarkıyı aşağıdaki bağlantıdan dinleyebilirsiniz. Daha fazla K-Pop haberi için Teknotomy’yi takip etmeye ve yorum yazmaya devam edebilirsiniz.

House Party
Kaynak
Super Junior Receives Praise From The World Health Organization For Their Social Distancing Message In “House Party”

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu