Güncel

Tablet Satışlarının Lideri iPad Serisi Oldu

Yıllardır kullanıcılar için farklı teknolojiler üretmeye devam eden ve oldukça başarılı olan Apple yeni sunduğu teknolojileri en iyi şekilde optimize etmeye devem ediyor. Amerikan merkezli şirket bu başarılarından sonra Android işletim sistemini kullanan rakiplerinin de önüne geçmeyi başardı. Şirketin 2021 yılı gelirleri de bu başarıyı destekler nitelikte ortaya çıktı. Özellikle tablet konusunda rakipsiz olan Apple iPad serisi ile Samsung ve Amazon’un toplam satışını geçmeyi başardı. Açıklanan verilere göre Apple’ın rakipleri piyasaya birçok farklı model sürse de Apple piyasa liderliğine devam ediyor.

Tablet Satışlarının Lideri iPad Serisi Oldu
Tablet Satışlarının Lideri iPad Serisi Oldu

Apple iPad Serisi İle Birlikte 7,4 Milyar Dolar Gelir

Açıklanan verilere göre Apple bu yılı ilk çeyreğinde 12,9 milyon adet tablet sattı. Amazon ve Samsung’da ise bu sayı toplam 12,3 milyon dolar. Android tarafında lider Samsung olarak öne çıkarken genel piyasada lider Apple olarak öne çıkıyor.

Tablet Satışlarının Lideri iPad Serisi Oldu
Tablet Satışlarının Lideri iPad Serisi Oldu

Apple’ın bu satış sayıları ile beraber 7,4 milyar dolar gelir ettiği gözüküyor. Bu verileri geçen sene ile karşılaştıracak olursak Apple’ın gelirlerinin 800 milyon dolar arttığını görebiliyoruz.

Apple’ın bu başarısının altında yatan en büyük neden hiç şüphesiz tutarlı kullanıcı deneyimlerinden geliyor. Zira şirket cihazlarının işletim sistemlerini uygulamalara göre optimize ederek kullanıcı deneyimini en üst noktaya çıkarıyor.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu