Güncel

Tarkan Milli Takım için Yeni Bir Şarkı Mı Çıkarıyor?

Tarkan Milli Takım için yeni bir şarkı mı çıkarıyor? A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş 2002 yılında Türkiye Milli Takımı için şarkı çıkaran Tarkan’dan yeniden şarkı yazmasını istedi. Tarkan’ın ”Bir Oluruz Yolunda’‘ şarkısı 2002 yılında tüm dünyada beğenilen bir parça oldu.

Tarkan Milli Takım için Yeni Bir Şarkı Mı Çıkarıyor?
Tarkan Milli Takım için Yeni Bir Şarkı Mı Çıkarıyor?

Yaşı büyük olan tüm futbol severlerin bu şarkıyı dinledikleri zaman, Ümit Davala’nın mohikan tıraşını, Beşiktaş efsanesi İlhan Mansız‘ın Türkiye’ye gelmiş geçmiş en iyi sol beki olan Roberto Carlos‘a attığı çalımı, Fenomen Ronaldo‘nun muhteşem gollerini ve Ronaldinho‘nun oynadığı muhteşem futbol akıllarına bir çırpıda geliyor. O turnuva da gösterilen başarıda önemli etken olan Şenol Güneş Tarkan’ın çıkardığı şarkının takımla uyuştuğunu ve gösterdikleri başarı da o şarkının da etkisinin olduğu açıkladı.

Şenol Güneş’e Göre Tarkan Milli Takım için Yeniden Şarkı Çıkarmalı

Şenol Güneş Milli Takım’ın 2021 yılının yaz ayında oynayacağı Avrupa Şampiyonası mücadelesinde takımı ateşleyecek bir şarkı çıkarılmasını istedi.

Şenol Güneş'e Göre Tarkan Milli Takım için Yeniden Şarkı Çıkarmalı
Şenol Güneş’e Göre Tarkan Milli Takım için Yeniden Şarkı Çıkarmalı

2002 Dünya Kupası öncesi Kosta Rika’ya maç izlemeye gittim. Bir diskoda Tarkan’ın müziği çalıyordu. Çok hoşuma gitmişti. Tarkan’ı başka bir yere koyarım. 2002 Dünya Kupası zamanında Tarkan’ın, ‘Bir Oluruz Yolunda’ şarkısı Milli Takımla özdeşleşmişti. Mustafa Sandal’ın da, ‘Pazara kadar değil mezara kadar’ şarkısı vardı. O da tuttu. Şimdiki Milli Takımımız için de Avrupa Futbol Şampiyonası öncesinde böyle bir şarkı yapılmasını istiyorum

Tarkan bize daha önce Dünya Kupası’ndaki şarkısıyla çok katkı yaptı. Yenisini bekliyoruz. Maçımıza da gelmişti. Taksim’deki kutlamada da vardı. O dünyaca ünlü bir sanatçı. Onu bambaşka bir yere koyuyorum. Benim ona yakınlığım yok ama Volkan Konak’la arkadaşlığım var

Şenol Güneş
Tarkan Bir Oluruz Yolunda

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu