Oyun

Tekken Serisi 50 Milyon Satışı Geçti

Tekken serisi, 26 yılı geçkin süredir oyun hayatımızda yer alıyor. Seriyi yapan emektar isim tarafından yapılan açıklamaya göre 50 milyon satış rakamını ulaşıldı. Serinin son oyunu olan Tekken 7 ise 6 milyon satıldı.

Tekken 7
Tekken 7

Tekken serisi Bandai Namco Studios tarafından geliştirildi. Bundan tam 26 yıl önce ilk kez Arcade platformları için çıktı. Ardından oyun konsollarına gelip ilerleyen günlerde de yeni oyunlara kavuştu. Geçen 26 yıllık zaman dilimini kapsayan bu dövüş oyunu serisi, elbette çoğu insanın anılarında da bir yer edinmiştir.

Serinin bugüne kadar yayınlanan en son oyunu ise 2015 yılında çıktı. Arcade için çıkış yapan Tekken 7, Windows, PlayStation 4 ve Xbox One oyuncularıyla buluşması 2 yılı buldu. Bugün Tekken serisinin 26 yıllık emektarı olan Katsuhiro Harada’ysa serinin fanlarını sevindirecek bir paylaşım yaptı.

Twitter üzerinden paylaşım yapan Katsuhiro Harada, Tekken 7’nin toplam hâsılatının 6 milyon satış rakamına ulaştığını açıkladı. Bununla beraber Harada, Tekken serisinin toplamının tam olarak 50 milyondan fazla sattığını da söyleyerek bizlere duyurdu.

Katsuhiro Harada Sevindiren Haberi Paylaştı

Çoğu oyuncu tarafından sevilen serinin son oyunu Tekken 7, gelecek günlerde kendisine yeni içerikler ekleyip 4. sezona geçecek. Söylentilere göre gelen yeni sezonla birlikte oyuna Kadın Ninja olan Kunimitsu olmak üzere yeni karakterler ve haritalar eklenmiş olacak.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu