Teknoloji Devleri Ne Kadar Kazanıyor?

Teknoloji devleri ne kadar kazanıyor? Bildiğiniz üzere geçtiğiniz yıldan beri insanlar Covid-19 virüsü ile savaşıyor. Virüs ile olan bu savaşta insanlar her yönden problem çekiyor. Hem kendilerini korumaya hem de ekonomik yönden etkilenmemeye çalışıyor. İnsanlar ne kadar uğraş verse de küresel ekonomi bu süreçte büyük kayıplar yaşadı. Küresel ekonomi de yaşanan büyük kayıp tüm şirketleri etkileyeceği düşünülürken bazı şirketler bu süreçte önemli değer artışı yaşadı. Google, Amazon, Facebook, Apple ve Microsoft (GAFAM) değer artışı yaşayan şirketlerin başında yer alıyor.

Teknoloji Devleri Ne Kadar Kazanıyor?
Teknoloji Devleri Ne Kadar Kazanıyor?

Bu şirketler pandemi sürecinde 3.4 trilyon dolar değer kazandı. Amazon ve Apple’ın 2020 yılının son çeyreğinde 100 milyar dolar değer kazanarak rekor bir değer artışı yaşadı. Bu rakamları duyduktan sonra Google ne kadar kazanıyor, Apple ne kadar kazanıyor, Facebook ne kadar kazanıyor, Amazon ne kadar kazanıyor ve Microsoft ne kadar kazanıyor diye merak ediyorsanız CNBC sizler için bu şirketlerin dakikada ne kadar para kazandığını açıkladı.

CNBC Teknoloji Devleri Ne Kadar Kazanıyor Sorunu Açıkladı

CNBC Teknoloji Devleri Ne Kadar Kazanıyor Sorunu Açıkladı

Bildiğiniz üzere GAFAM piyasa da işlem gören firmalar. Firmalar borsa da işlem gördüğü için her mali çeyreğin sonunda mali tablolarını herkese açıklıyor. CNBC haber kanalı da üç aylık mali tabloları esas alarak teknoloji devlerinin dakikada ne kadar kazandığını açıkladı. CNBC’nin açıkladığı rapora göre teknoloji devleri;

Siz bu yazıyı okurken teknoloji devleri 7 milyon 437 bin 330 dolar kazandı. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Exit mobile version