Girişim Yatırım

Teknosa 80 Milyon Lira Yatırım Yaparak İstihdam Alanını Artıracak

Geçtiğimiz yılı 5,6 milyar lira ciro elde ederek başarıyla tamamlayan Teknosa, bu yıl 80 milyon TL yatırım yapacağını açıkladı. Elektronik eşya perakende şirketi, kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimi odaklı bu yatırımla 500 kişilik istihdam alanının açılmasını hedefliyor.  Şirketin kuruluşundan bu yana en iyi şekilde tamamladıkları yılın 2020 yılı olduğunu belirten şirket, 2021 yılını yatırım yılı ilan etti.

teknosa yatırım yapacak
Son 20 Yıl İçinde 2020, Şirketin En İyi Yılı Oldu

Teknosa, sene sonunda cirosunda geçen yıla göre yüzde 36’lık büyüme kaydetti. 148,6 milyon lira zarardan 234 milyon liralık bir iyileştirmeyle net 85,3 milyon lira kâr elde ettiğini açıkladı. E-ticaret cirosu da geçen yıla göre katlanarak 1 milyar liraya ulaştı. E-ticarette yüzde 208’lik bir büyümeye ulaşan şirketin e-ticaretinin perakende cirosu içindeki payı, yüzde 7’den yüzde 19’a yükseldi.

Teknosa İçin 2021 Rekor Yatırım Yılı Olacak

2020 yılında 38 milyon lira yatırım yapan şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Barış Oran, bu yıl daha fazla yatırım yaparak teknoloji altyapısını güçlendirmeyi ve çeşitlendirmeyi planladıklarını açıkladı. Ayrıca geçen yılın kendileri için dönüşüm ve adaptasyon yılı olduğunu ve 2021’in ise rekor yatırım yılı olacağını ifade etti. Şirketin Genel Müdürü Bülent Gürcan, yatırımı mağazaları dijitalleştirmeye ve satış danışmanlarına sundukları el terminallerini yaygınlaştırmaya harcayacaklarını söyledi.

Teknosa Genel Müdürü Gürcan, pandemi sürecinin teknolojik gelişmeleri hızlandırarak her alanda dijitalleşmenin hızlanmasına neden olduğunu belirtti. Bu ihtiyaçlara hızlı cevap verebilmenin öneminin artmasıyla Yeni Neslin Teknosa’sı programı çerçevesinde adımlar attıklarını ve web-chatin yanı sıra sektörde ilk olarak internet siteleri üzerinden video-chat uygulaması ile sanal ortamda mağaza deneyimi sunduklarını söyledi.

Kaynak
Teknosa, 2021’de 80 milyon TL yatırım yapacak

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu