Güncel

Telefon Markalarında Kartlar Tekrar Dağıtılıyor!

International Data Corporation’ın 2020 yılının üçüncü çeyreğinde yapılan akıllı telefon satışları ile ilgili raporunu yayınladı. Açıklanan rapora göre sonuçlar oldukça dikkat çekici. Açıklanan raporda Apple markasının 4.sıraya düştüğü görülüyor.

Telefon Markaları
İlk 5’te Bulunan Markalar

Yayınlanan rapor doğrultusunda 2020 yılının üçüncü çeyreğinde en yüksek satış yapan telefon markaları arasında ilk 5’te Samsung, Huawei, Xiaomi, Apple ve Vivo markalarının bulunduğu görülüyor. Üstelik rapora göre Xiaomi, üçüncü çeyrekte 5 milyondan fazla akıllı telefon satarak Apple’ı geçmiş durumda.

Telefon Markaları Satış Raporu Ne İfade Ediyor?

International Data Corporation’ın yılın üçüncü çeyreğinde telefon satışları için olan beklentisi %9’luk bir daralmayı gösteriyordu. Ancak yayınlanmış olan raporda, içerisinde bulunduğumuz senenin üçüncü çeyreğinde dünya genelindeki akıllı telefon satışları sadece %1,3 daralmış durumda.

Akıllı telefon markalarının 2020 yılının 3. Çeyrekteki satışlarıyla ilgili rakamlar şu şekildedir:

  1. Samsung – 80,4 milyon (pazarın %22,7’sine sahip)
  2. Huawei – 51,2 milyon (%22’lik bir düşüşte)
  3. Xiaomi – 46,5 milyon (%42’lik bir artışta)
  4. Apple – 41,6 milyon (%10,6’lık bir düşüşte)
  5. Vivo – 31,5 milyon (%4,2’lik bir artışta)
Telefon Markaları Satışları
2020 Yılının Üçüncü Çeyreği

International Data Corporation’ın raporuna göre, 2019 yılının üçüncü çeyreğinde 358,5 milyon olan satış miktarı 2020 yılının üçüncü çeyreğinde 353,6 milyon olarak görülüyor.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu