Güncel

Telegram Clubhouse Benzeri Bir Çalışma Yürütüyor

Telegram Clubhouse benzeri bir özellik üzerinde çalışıyor. Geçtiğimiz birkaç ay içinde, çeşitli platformlar Clubhouse ses odalarını taklit etti. Birçok sosyal ağ, Clubhouse benzeri özellikleri tanıtmak için çalıştı ve çalışmaya devam ediyor. Son zamanlarda, Telegram çoğunluğa atlamaya karar verdi. Görünüşe göre, Telegram, kullanıcı tabanını genişletmek için Clubhouse ses odalarını başlatmak için çalışıyor.

Telegram Clubhouse
Telegram Clubhouse Benzeri Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

Telegram Clubhouse Benzeri Bir Özellik Üzerinde Neden Çalışıyor?

Clubhouse son zamanlarda 8 milyondan fazla indirme ile dünya çapında çok fazla ilgi gördü. Öte yandan, daha eski ve daha başarılı sosyal uygulamaların sahipleri, kullanılabilirliğiyle daha fazla ilgileniyor. Görünüşe göre herkes kendi Clubhouse’nu inşa etmek istiyor. Twitter, Mi Talk (Xiaomi), TikTok ve Instagram, Clubhouse kopyalarını geliştiriyor.

Telegram gruplarının büyük bir grup tartışması yapmasını sağlayan kanallar için sesli sohbetleri test ettiği bildiriliyor. Başlangıçta, Clubhouse zorluklarla karşılaştı ve sürekli mücadeleyle, takım nihayet geçen yıl boyunca moderasyon özelliklerini doğaçlama yapabildi. Böylece sıkı çalışmasının karşılığını aldı. Telegram gibi herhangi bir platformun bir ses odası servisi başlatması için denetleme özellikleri gereklidir.

Telegram Clubhouse benzeri bir özellik herhangi bir Telegram topluluğuna eklenebilir ve mükemmel bir tanımlanamayan iletişim deneyimi sağlar. İnsanların alışkın olduğu mevcut metin ve medya tabanlı iletişime uygun olarak çalışır ve yine de başkalarıyla gerçek zamanlı olarak sohbet etmelerine izin verir.

Grupta aktif bir sesli sohbet etkinleştirildiyse, en üstte o anda kimin konuştuğunu gösteren belirli bir etiket vardır. Sesli sohbete katıldıktan sonra, kullanıcı uygulamaya normal şekilde erişmeye devam edebilir. Mikrofon ayarları, istediğiniz zaman mikrofonun sesini kapatmanıza veya açmanıza izin veren ekranda da görüntülenir. Telegram Clubhouse benzeri özelliği ile binlerce kullanıcının ilgisini çekecektir.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu