Güncel

Telegram Yeni Özellik ile Discord’a Benzeyecek

Telegram uygulamasının popülerliğini artıracağı düşünülen yeni bir özellik geldi. Bu özellik ile uygulama, oyuncular tarafından tercih edilen Discord’a oldukça fazla benzeyecek. Telegram yeni özellik ile sohbet grupları arasında sesli görüşmeler yapılabilecek. Ayrıca Android kullanıcıları bu özelliği widget aracılığı ile de kullanabilecek. Şimdiden pek çok kullanıcıya ulaşan bu özellik ile kullanıcıların farklı bir deneyim elde etmesi bekleniyor.

Bir grup içerisinde bulunan kişilerin sesli bir şekilde iletişim haline geçebilmesini sağlayan yeni özellik ile Telegram, kendi platformunu farklı bir boyuta taşımış oldu. Geliştiriciler yeni özelliği, mevcut sohbetlerin içerisine entegre ederek kullanıcılara yeni özelliği sunmuş oldu.

Telegram Yeni Özellik Nasıl Kullanılır?

Yeni özelliği kullanmak isteyen kullanıcıların ilk olarak sohbet grubu açması gerekiyor. Ardından ekranın üst kısmında yer alacak olan “Voice Chat” kısmından, grup içerisinde bulunan kullanıcıların konuşabilir olma durumlarını gösterecek. Daha sonra herhangi bir grup üyesi “join” butonuna dokunarak, mesajlarını sesli bir şekilde iletebilecek. Özelliğin Discord’a benzeyen bir diğer yanı da kullanıcıların sesli sohbet kanalına giriş çıkış yapabilecek olmasıdır.

Telegram Yeni Özellik
Telegram Yeni Özellik

Ayrıca Telegram, Android kullanıcılarına bu özelliği daha rahat kullanabilmeleri için bir widget oluşturdu. Kullanıcılar bu widget ile sohbet kanalında kimlerin olduğunu, konuşulup konuşulmadığını görüntüleyebilecek. Böylece kullanıcılar sohbet kanalına katılabilecekleri gibi çıkabilecek veya sohbeti sessize alabilecek.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu