Güncel

Telegram’dan Yeni Açıklama Geldi

Herkesin bildiği üzere Whatsapp geçtiğimiz günlerde yeni bir sözleşme yayınlamış bu sözleşme ile kişisel bilgilerin Facebook ile paylaşılacağını açıklamış. Sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcıların da Whatsapp’ı kullanamayacağını açıklamıştı. Whatsapp’ın bu hareketi oldukça tepki toplarken kullanıcılar Whatsapp’a altarnetif yeni uygulamalara yönelip Whatsapp’ın zarar görmesine neden olmuşlardı.

Whatsapp’a en iyi alternatiflerden bir tanesi Telegram olarak öne çıkmıştı. Hal böyle olunca da Telegram da inanılmaz bir kullanıcı artışı yaşandı. Bu kadar kullanıcı artışı yaşayan Telegram’dan yeni açıklama geldi ve son 72 saatte 25 milyon yeni kullanıcıya ulaştıkları açıklandı.

Telegram'dan Yeni Açıklama Geldi
Telegram’dan Yeni Açıklama Geldi

Telegram Dünya’ya Yayılıyor

Telegram’ın kurucusu Pavel Durov daha önce yaptığı bir açıklamada Apple’ın kişisel hayatın gizliliği konusunda oldukça başarısız olduğunu ve Android işletim sistemli cihazların kullanılması gerektiğini söylemişti.

Puvol ayrıca Latin Amerika, Asya ve Afrika’da kullanıcıların büyük bir bölümünün Telegram’a geçmeye başladıklarını ifade ederek kullanıcı sayılarının inanılmaz rakamlara ulaştığını açıkladı.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu