Güncel

Tesco’dan Elma Sipariş Etti iPhone Aldı

Tesco’dan sipariş veren İngiliz bir vatandaş büyük bir şok yaşadı. Bildiğiniz üzere salgından dolayı bir çok kafe ve sinema salonu gibi eğlence yerleri kapalı. Bir tek insanların ihtiyaçlarını karşılayacağı marketler ve lokantalar hizmet veriyor. Bir tek marketlerin açık olmasından dolayı bu tür yerler de çok fazla insan bulunuyor. Bazı insanlarda marketlerde yaşanan kalabalıktan dolayı marketlere gitmek istemiyor. Bu tür ihtiyaçlarını internet üzerinden sipariş vererek gideriyor.

Tesco'dan Elma Sipariş Etti IPhone Aldı
Tesco’dan Elma Sipariş Etti IPhone Aldı

İnternet üzerinden sipariş verebileceğiniz bir çok site bulunuyor. Ülkemizde Getir ve Banabi gibi yurt dışında da bir çok site bulunuyor. Yurt dışında hizmet veren sitelerden biri de Tesco ve bu site atılan bir tweet ile dünyanın gündemine oturdu. İngiltere’de yaşayan Nick James site üzerinden alışveriş yapmak istedi ve yaşadığı olaylar sitenin gündem olmasını sağladı. Nick site üzerinden Click and Collect isimli bir yöntem ile sadece elma siparişi verdi ve herkesi şaşırtan bir olay yaşadı.

Tesco Konuyla İlgili Açıklama Yapmadı

Nick sipariş verdikten sonra elmaları almak için markete gitti. Marketten aldığı elmaların yanında iPhone SE akıllı telefonu poşetin içinde gördü. Yaşanan olay karşısında şaşıran Nick daha sonra olayın aslını öğrendi. Nick verdiği siparişte sitenin kullanıcılarına ”Super Substitute isimli sunmaya hazırlandığı yeni kampanyaya katıldı. Sitede Nick’e verdiği elma siparişlerinin yanında iPhone’un son model bir akıllı telefonunu hediye etti.

Nick’in Attığı Tweet

Site bu konu hakkında açıklama yapmadı ve herhangi bir açıklama yapmadığı için Nick yaşananlara çok şaşırdı ve diğer insanlara da bu olayı anlatmak için tweet attı. Tweet atıldıktan sonra yaşanan olay gündem oldu. Site iPhone ürünleri dışında bir çok Android ürünü de kullanıcılarına hediye olarak veriyor.

Kaynak Site: Tamindir

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu