Güncel

Tesla Benzeri Apple Car İçin Dev Anlaşma

Son raporların verilerine göre Apple şirketi ve TSMC arasında Apple Car için yonga anlaşması yapıldı. Apple’ın TSMC ile yonga teknolojileri üzerinde çalıştığını ve bunun yanında TSMC fabrikasında “Tesla aracına benzer” bir Apple Car tasarlandığı iddia edildi.

Apple’ın Project Titan adlı ekibi ile sürücüsüz arabaları kolaylaştırmak amacıyla teknoloji geliştirmeye odaklandığı düşünülüyor, ama diğer raporlar Apple şirketinin kendi aracını da geliştirebileceğini gösteriyor.

Geçtiğimiz gün DigiTimes şirketinde ortaya çıkan raporlar, Apple şirketinin Tayvan TSMC ile otonom çip teknolojisi üzerinde çalıştığını ifade etti. Her iki şirketin Apple Car projesi amacıyla çip üretecek bir fabrika hazırlığında bulunduğu ve şu anda otomotiv tedarik zinciri için görüşmelerin sürdüğü iddia edildi.

Tesla Benzeri Apple Car İçin Dev Anlaşma
Tesla Benzeri Apple Car İçin Dev Anlaşma

Apple Car İçin Dev Anlaşma Ne Zaman Açıklanacak?

DigiTimes şirketinin iddiasına göre Apple Car proje  modeli Tesla aracına benzeyecek bir otonom tasarıma sahip olacak, ancak bunun detayları daha paylaşılmadı. Kuo, Apple Car projesinin 2023 ile 2025 yılları arasında piyasaya çıkabileceğini savunuyordu.

Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan başka bir rapordaysa Apple şirketinin kendi aracını piyasaya sürmeye, diğer otomobil üreticileri için kendi kendine sürüş sistemlerini tasarlamaya veya üçüncü taraf otomobillerle satış sonrası uyumluluk kiti geliştirmeye devam ettiği öne sürüldü.

Apple Car İçin Dev Anlaşma Ne Zaman Açıklanacak?
Apple Car İçin Dev Anlaşma Ne Zaman Açıklanacak?

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu