Güncel

Tesla Elektrikli Otomobillerine Kamera Erişimi

Elon Musk’ın CEO’su olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla, yakın zamanda araç sahiplerine sunmak üzere yeni özelliklerini test ediyor. Şirket yakın zamanda, Tesla elektrikli otomobillerine kamera erişimi ile uzaktan bağlanılabilecek bir özelliği kullanıma sunmayı planlıyor.

Tesla Elektrikli Otomobillerine Kamera Erişimi
Yeni Güncellemeyle Tesla Elektrikli Otomobillerine Kamera Erişimiyle Uzaktan Bağlanılabilecek

Kullanıma sunulması planlanan bu özellik ile kullanıcılar otopilot sürücü destek sistemine güç veren harici kameralar aracılığıyla görebileceği görüntüleri akıllı telefonu ile de görüntüleyebilecek. Bu şekilde araçların güvenliği artmış olacak ve araç sahipleri şüpheli durumları kolay bir şekilde izleyebilecek.

Tesla Elektrikli Otomobillerine Kamera Erişimi Neden Geliyor?

Tesla, elektrikli otomobillerine yönelik vandallık ve hırsızlık olaylarında artış yaşanmasından dolayı Sentry (Gözcü) Mode özelliğini kullanıma sunmuştu. Park halinde olan aracın harici kameralarla etrafı gözlemleyen bu özelliği, beklenmeyen durumlar için alarm ve bildirim sistemine sahip bulunuyordu.

Araç sahiplerinin Sentry Mode özelliğini kullanabilmesi için otomobillerine bir depolama cihazı takmaları gerekiyor. Ayrıca aracın ayarlarından ilgili özelliği etkinleştirdikten sonra araca taktıkları depolama cihazını bir bilgisayara bağlaması gerekiyor. Yeni güncelleme ile gelecek olan özellik ile Sentry Mode etkinleştirilmemiş olsa bile kullanıcılar araçlarının kameralarını canlı olarak görüntüleyebilecek.

Tesla ile ilgili güncel gelişmeleri buraya tıklayarak takip edebilirsiniz.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu