Güncel

Tesla Model S’e Güncelleme Geldi

Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk’ın kurduğu elektrikli otonom otomobil devi Tesla Model S’e uzun zamandır değişiklik yapmadığı için Model S’e hem tasarım hem de performans konusunda ciddi güncellemeler getirdi. Tesla, yeni araçlarda güç aktarım mekanizması, batarya takımı, batarya modülü ve sürüş ünitelerinin performansının yükseltildiğini söylüyor. Güncellenen bu yeni sistem, kullanıcılarına en iyi konforu sunan ferah bir tasarıma sahip bulunuyor.

Tesla Model S’in Maksimum hızı 320 km/h

Tesla Model S’in yeniden tasarlanan iç dizaynında Model 3 ve Model Y’den ilham alınan yatay bir dokunmatik ekran bulunuyor. Daha önce orta konsoldan ön panele uzanan 1900 x1200 mp çözünürlüğünde dikey dokunmatik ekran kullanılırken yeni versiyonunda 2200 x1300 mp çözünürlüğe sahip büyük bir yatay ekran bulunuyor. Ayrıca arka koltukta oturan yolcular için mevcut olan ikinci bir ekran sayesinde kablosuz oyun oynama imkanı da sunuyor.

Tesla Model S
Tesla

Yine Model 3’teki gibi orta ekranın altına monte edilmiş kablosuz şarj cihazı da bulunuyor. Model S’in daha önceki versiyonunun iç dizaynında simit direksiyon varken yeni modeli kelebek direksiyon ile satışa sunuluyor. 1,020 beygir gücünde olan yeni Model S’in yapılan testlerde maksimum hızı 320 km/h kadar çıkabilirken 0’dan 100 km/h hıza ulaşma süresi sadece 2 saniye sürüyor.

Sürüş menzili 627 kilometre olan araç, ön ve arka bagajları ve katlanır koltukları ile geniş bagaj hacmi sayesinde tekerleği çıkarmadan dahi bisikletinizi taşıyabilmenize olanak tanıyor. Halihazırda market hacmi olarak sektörün devlerinin (Mercedes, Toyota, Volkswagen,..) önünde olan ve sahibinin Elon Musk olduğu Tesla Model S geliştirme hamlesinin pazarı nasıl etkileyeceği merak ediliyor.

Kaynak
They’ve Gone To Plaid! Redesigned Tesla Model S Brings 200 Mph, 0-60 In 1.99 Seconds

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu