Güncel

Tesla Süper Şarj İstasyonunu Açtı

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, bütün elektrikli araçlar için en büyük şarj istasyonunu Kaliforniya’da kullanıma sundu. 56 şarj ünitesinin bulunduğu tesiste müşterilerin memnuniyeti için market ve restoran da yer alıyor.

Tesla, süper şarj istasyon ağını hızlı bir şekilde genişletiyor. Norveç’te 20 birimlik, Çin’de 50 birimlik süper şarj istasyonu bulunan firmanın, yeni istasyonu ABD’nin California, kentinde yer alıyor.

Tam 56 süper şarj ünitesiyle Çin’deki tesisten bile büyük olan bu şarj istasyonu, Tesla için yeni bir rekor anlamını taşıyor. Bu istasyon, Tesla için büyük şehirlerde iki pazarı temsil eden Körfez Bölgesi ve Los Angeles arasında kalıyor.

Tesla Süper Şarj İstasyonu Görüntüler
Tesla Süper Şarj İstasyonu Görüntüler

Tesla Süper Şarj İstasyonu Büyüyor

Tesla’nın ekibi gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Şirket, büyüyen bu ekibi desteklemek için servis merkezleri, mobil servis ekibi ve şarj istasyonlarını geliştiriyor. Bunlara ek olarak altyapısını da geliştirmeyi ihmal etmiyor.

Geçtiğimiz günlerde 20.000 şarj ünitesini Süper Şarj ağına yerleştirdiğini söyleyen firma, bu sayıyı gelecek günlerde artıracak gibi görünüyor. 56 şarj ünitelik yaptığı yeni istasyon ise Tesla’nın ortalama bir süper şarj istasyonuna kıyasla 6 kat daha fazla enerji barındırdığını söylüyor.

Tesla Süper Şarj İstasyonundan Görüntüler
Tesla Süper Şarj İstasyonundan Görüntüler

Bunun dışında Tesla, hem araçlara gölge olması hem de şarj istasyonuna güç sağlaması amacıyla şarj istasyonlarının üzerine güneş enerjisi panellerine sahip tenteler inşa etti

Elon Musk, tesislerin giderek daha fazla yaygınlaşacağını söylüyor. 3. nesil şarj istasyonları ile birlikte elektrikli otomobil sahiplerinin tesislerde harcadığı vaktin yarıya düşeceğini ve 5 dakikalık bir şarj ile 120 km’lik yol gidilebileceğini iddia ediyor.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu