Güncel

Tiktok Akımı Hayatını Tehlikeye Attı

Tiktok akımı küçük bir kızın hayatını tehlikeye attı. Günümüzde teknoloji ve sosyal medya büyük bir önem taşıyor. Sosyal medya platformları kaçınılmaz bir şekilde hayatın bir parçası haline geldi. Tiktok bu platformlardan biri ve bu platform sayesinde ünlenen insanlar olsa da hayatlarını tehlikeye atanlarda oluyor.

Tiktok her geçen gün ya da her dakika yeni bir akımla kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Son zamanlarda sihirbazlık numaraları Tiktok akımlarında ön planda yer alıyor. Kullanıcılar viral olan akımları kendileri de deneyerek bu akıma katılıyor.

Tiktok Akımı Hayatı Tehlikeye Attı
Tiktok Akımı Hayatı Tehlikeye Attı

Tiktok kullanıcısı olan @gregsabbak, Tiktok’ta sihirbazlık videoları çekerek kullanıcıların dikkatini çekmişti. Bu numaradan etkilenen ve bu akıma katılmak isteyen 8 yaşındaki kız çocuğu ev de zar bulamayınca 25 cent ile sihirbazlık numarasını denemeye çalışıyor. Numarayı denerken 25 cent boğazına kaçıyor ve hayatı tehlikeye giriyor, kız çocuğu ailesinin yardımıyla hastaneye giderek hayati tehlikeyi atlatıyor.

Tiktok Akımı Az Kalsın Can Alıyordu

ABD’nin Michigan eyaletinde yaşayan Dhakota’nın babası her daim gözlerinin önünde olan kızının iki saniye gözden kaybolduğunu ve bulduklarında Dhakota’nın nefes almakta zorlandığını gördüklerini ve hemen hastaneye gittiklerini belirtiyor.

Doktorlar daha önce böyle bir vaka ile ilk defa karşılaştıklarını belirterek daha önce Tiktok yüzünden gelen hastalar olduğunu lakin bu tarz bir vaka yaşanmadıklarını iletiyor.

Tiktok Akımı Can Alıyordu
Tiktok Akımı Can Alıyordu

Dhakota’nın denediği sihirbazlık numarası @gregsabbak zarı yutuyor ve istenen numarayı belirledikten sonra dişlerinin arasında zar istenilen pul ile çıkıyor.

Tiktok akımları kullanıcıların hoşlarına gitse de bu şekilde yan etkileri de olabiliyor. Dhakota’nın babası 18 yaşından küçük bireylerin bu uygulamayı kullanmaması gerektiği 13 yaşından küçük bireylerin telefonlarından ebeveynlerin silmesi gerektiğini düşünüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=5Bkvol8Y-Ao

Teknoloji haberleri ve daha fazla haber için Teknotomy sayfasını takip edebilirsiniz

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu