Güncel

TikTok Canlı Yayınlarını Tekrar İzleyebiliyorsunuz

TikTok canlı yayınları tekrar izleyebileceğiniz yeni bir özelliğin geldiğini duyurdu. TikTok dünyanın en çok kullanılan uygulamaları arasında yer alıyor. Uzmanlar uygulamanın bu kadar çok kullanılmasının sebebi olarak TikToker’ları gösteriyor. TikToker’ların ürettiği içerikler dünyanın her yerindeki kullanıcılar tarafından izleniyor hatta izleyenlerde platformda oluşan akımlara katılıyor.

Bu akımlar bazen tehlikeli olabiliyor. Örneğin, Amerika’da küçük yaştaki bir kız bayılma akımını denerken az kalsın ölüyordu. İtalya’da yaşayan diğer bir kullanıcı da farklı bir akımı denerken hayatını kaybetti ve İtalya’da Tiktok geçici süreyle yasaklandı.

Tiktok Canlı Yayınlarını Tekrar İzlemenizi Sağlayan Özellik Ne Zaman Geliyor
Tiktok Canlı Yayınlarını Tekrar İzlemenizi Sağlayan Özellik Ne Zaman Geliyor

Akımların sahibi TikToker’lar, hayranlarını mutlu etmek için canlı yayın açıyor. Canlı yayınlarda hayranları ile sohbet eden TikTokerlar, açtıkları yayınlarda hem hayranları ile güzel vakit geçiriyor hem de açtıkları canlı yayınlardan para kazanabiliyor.

TikTok Canlı Yayınlarını Tekrar İzleyebileceğiniz Özelliği Ne Zaman Kullanıcılarına Sunmayı Planlıyor?

Canlı yayınlar özellikle son zamanlarda kullanıcıların çok fazla ilgisini çekiyor. Twitch bu ilginin ne kadar büyük olduğunu gösteren uygulamalardan biri. Twitch’de yayınlar 20 bin – 30 bin kişi izleyebiliyor. Canlı yayınlarda kullanıcılar sevdikleri fenomenlere soru sorabiliyor ve sevdiği fenomen ile sohbet etme şansı buluyor.

Tiktok Canlı Yayınlarını Tekrar İzleyebiliyorsunuz
Tiktok Canlı Yayınlarını Tekrar İzleyebiliyorsunuz

Instagram, Facebook gibi uygulamalar Twitch’in popülaritesinin arttığını gördükten sonra canlı yayın özelliğini kullanıcılarına sundu. TikTok’ta kullanıcı sayısı ve içerik üreticilerinin sayısının artmasıyla birlikte canlı yayın özelliğini sunmuştu.

Matt Navarra’nın Tiktok Canlı Yayınlarını Tekrar İzleyebileceğiniz Özelliği Hakkında Attığı Tweet

Daha sonra canlı yayınlara olan ilginin daha fazla artığını gören TikTok, canlı yayına katılamayan kullanıcılar için yayını tekrar oynatabileceği ya da indirebileceği bir özelliği kullanıcılarına sunmayı planlıyor. Bu özelliğin ne zaman geleceği bilinmiyor olsa da Mart ayında kullanıcılara sunulacağı iddia ediliyor.

Kaynak
Digital Information World

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu