Güncel

TikTok Creator Portal Kullanıma Sunuldu

TikTok Creator Portal’ı kullanıcılar için sundu. Çin merkezli TikTok uygulamasının 2021 yılında toplam 1,2 milyar kullanıcıya ulaşması bekleniyor. Ayrıca uygulama 2020 yılında yaşanan pandemi sürecinde en çok kullanılan uygulama ve en hızlı büyüyen platform oldu. Platformun en son özelliği, uygulamanın nasıl kullanılacağını öğretmek, çeşitli ipuçları vermek amacıyla Creator Portal yani Oluşturucu Portal isimli bölümdür. Kullanıcılar bu bölüm ile uygulamanın stratejileri hakkında bilgi edinerek hesaplarını en üst düzeye çıkarabilir.

Creator Portal, ‘Başarı için TikTok temeli’, ‘TikTok içerik stratejisi’, ‘Topluluk kuralları ve güvenlik’ ve ‘Oluşturmak için ödeme alma’ başlıklı sekmelere sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Kullanıcılar her birine tıklayarak becerilerini keskinleştirme, sesleri daha iyi kullanma ve daha uygun videolar yapma ve topluluk trendlerini takip etme hakkında yeni ayrıntılar ve içgörüler elde edebilecek.

TikTok Creator Portal Kullanıma Sunuldu
TikTok Creator Portal Kullanıma Sunuldu

TikTok Creator Portal ile Kullanıcılar Neler Öğrenebilir?

TikTok’a göre, bir TikTok hesabında istikrarı korumak için farklı araçlar, analizler, efektler ve yaratıcı fikirler, stratejik olarak içerik oluşturmak göz korkutucu olabilir. Bu nedenle şirket, tiktok.com’da çevrimiçi bir merkez olan TikTok içerik oluşturucu portalını başlatmaktan heyecan duyduğunu belirtiyor. Portal, içerik oluşturucuların TikTok’u kullanmaya başlamanın temellerini öğrenmeleri, bu sayede izleyicileriyle bağlantı kurabilecekleri ve videolarını daha iyi ve daha iyi hale getirmek için yardım alabilecekleri eğitim kaynakları ile dolu.

TikTok içerik oluşturucu portalı aracılığıyla kullanıcılar, bir TikTok hesabını nasıl başlatacaklarını, izleyiciler ve etkileyicilerle nasıl bağlantı kuracaklarını ve video yapmak için en iyi yaklaşımı öğrenebilecek. Ayrıca trend olan müzikler, sesler ve efektlerle ilgili makaleler ve platformla ilgili SSS’ler de gösterilecek. Uygulamanın karşılaştığı çeşitli siyasi ve etik sorunların yanı sıra, TikTok’un hızla artan topluluğu, devam eden tartışmalara rağmen sosyal medyanın gücünün gerçek kanıtıdır.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu