Güncel

TikTok Meydan Okuması Can Aldı

TikTok meydan okuması can aldı. Son dönemlerin en çok dikkat çeken ve en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olan Tiktok son dönemlerde kötü olaylar yaşanıyor. Bu olayların sebebi ise kullanıcıları oluyor. Kullanıcılar takipçi kazanmak ve diğer TikToker’lardan farklı becerileri olduğunu kanıtlamak için ”challange” videoları çekiyor. Bu meydan okuma videoları bazıları hoş görüntüler oluştursa da bazı meydan okumaların kötü sonuçları olabiliyor.

Tiktok Meydan Okuması Can Aldı
Tiktok Meydan Okuması Can Aldı

Meydan okumalar şimdiye kadar iki can kaybına bir de yaralanmaya sebep oldu. İlk olay ABD’nin Michigan eyaletinde yaşandı. Eyalette yaşayan Dhakota gene TikTok’ta gördüğü bayılma challange’ını denemek istedi ve hastanelik oldu. Ailesi kızını erken fark edip hasteneye götürmeseydi Dhakota ölebilirdi. İkinci olay İtalya’da gerçekleşti. Bu olay sonrasında İtalya’da TikTok kısa süreliğine yasaklandı. İtalya’da küçük bir kız etkilendiği sihirbazlık numarasını yapmak istedi. Fakat işler istediği gibi gitmedi. Sihirbazlık numarasını denerken para boğazına kaçtı ve hayatını yitirdi.

Joshua Haileyesus TikTok Meydan Okumasını Denerken Hayatını Kaybetti

Sonuncu olay yine Amerika’da yaşandı. Küçük bir erkek çocuk TikTok’ta gördüğü videoyu denemek istedi ve ailesini üzecek bir olay yaşadı. Joshua Haileyesus blackoutchallenge‘ını deneme kararı aldı. Bu meydan okuma da tek yapması gereken uzun süre nefes almamasıydı. Joshua Haileyesus’da bu meydan okumayı gerçekleştirmek için ayakkabı ipini kullandı ve boynunu iple bağladı. Vakit ilerledikçe nefes alamayan Joshua Haileyesus bayıldı.

Joshua Haileyesus TikTok Meydan Okumasını Denerken Hayatını Kaybetti
Joshua Haileyesus TikTok Meydan Okumasını Denerken Hayatını Kaybetti

Joshua Haileyesus küçük kardeşi tarafından baygın bir şekilde bulundu. Ailesi hemen hastaneye götürse de Joshua Haileyesus’un beyin ölümü gerçekleşti. Doktorlar ailesine artık bir şey yapamayacaklarını söyledi. Fakat aile bir umut Joshua Haileyesus iyileşmesini bekliyor.

Bu olayların yavaş yavaş artması üzerine TikTok yetkilileri açıklama yaptı. Yetkililer yaşanan olaylardan çok üzgün olduklarını ve bu tür olayların olmaması için daha fazla çalışacaklarını açıkladı. Ardından hemen blackoutchallenge‘ı kaldırmak oldu. Uzmanlar 15 yaş altındaki çocukların ebeveyn kontrolü ile TikTok izlemesini öneriyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu