Güncel

TikTok Otomatik Cevaplara Geçiyor

TikTok otomatik cevaplara geçerek business hesaplarına kolaylık sağlamayı hedefliyor. TikTok artık büyük bir isim ve küresel anlamda oldukça popüler. Uygulamanın popülaritesi o kadar arttı ki markalar artık uygulamada farklı içerik oluşturucularla işbirliği yapıyor. Bu nedenle TikTok’un “TikTok İş hesapları” adlı ayrı bir tabanı var ve şirket bu özellikte içerik oluşturucu ve müşteri etkileşimini iyileştirmek için sırayla bazı değişiklikler yapmayı planlıyor.

TikTok Otomatik Cevaplar
TikTok Otomatik Cevaplara Geçiyor

TikTok Otomatik Cevaplar Nasıl Kullanılacak?

Bazı Facebook işletmelerinin siz onlara mesaj göndermeye çalıştığınızda nasıl otomatik yanıtlar verdiğini bilirsiniz. Facebook’ta bir markaya veya işletmeye mesaj göndermek için sohbet kutusunu açar açmaz, genellikle en çok sorulan beş soru gösterilir ve eğer sorunuz bu sorulardan birindeyse, üzerine dokunup yanıt alabilirsiniz. TikTok’un yeni özelliği de buna benzer bir özelliktir.

TikTok otomatik cevapları işletme hesaplarına ekledi. Business Suite araçlarını kullanıyorsanız, “Mesaj ayarları” na gidip size mesaj gönderen kişi için bir karşılama mesajı oluşturabilir ve onlara kısa süre içinde geri döneceğinizi garanti edebilir veya bazı temel anahtar kelimeleri kullanarak bir otomatik yanıt oluşturabilirsiniz.

Size bir örnek verelim. Birisi size hangi “saatlerin” müsait olduğunu sorarsa ve “saatler” anahtar kelimelerini önceden eklediyseniz ve bunun için daha önce otomatik bir yanıt yazdıysanız, hesabınız anahtar kelimeyi tespit edecek ve manuel olarak bulunmanıza gerek kalmadan onlara bir cevap verecektir. Basit kurulum süreci, otomatik yanıtınızı ayarlamak için çeşitli anahtar kelimeler ile size yardımcı olacak.

Otomatik yanıtların kötüye kullanılma ve bazen bazı yanlış yanıtların gönderilme şansı olsa da, TikTok otomatik cevapların yayınlanmadan önce TikTok moderasyon ekibi tarafından gözden geçirilmesini gerektiren bir süreç uyguladı. Ancak, bu özellik, özellikle çok sayıda takipçisi olan ve gerçekten yoğun bir gelen kutusu olan içerik oluşturucular için kullanışlı olabilir.

Otomatik yanıtlar, kişiye yaklaşılabilirlik hissi verecekleri için kullanışlı olacaktır. Daha fazla işletme TikTok’a bir marka bilinci oluşturma aracı olarak bakıyor ve bu yeni özellik kesinlikle uygulamadaki yaratıcılar için kullanışlı olacak.

Kaynak
TikTok to Launch Auto Mated Replies for Business Accounts

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu