Güncel

TikTok Sağlıklı Yaşam Merkezi Nedir?

TikTok 2016’da piyasaya sürüldü ve Şubat 2019’da, dünyanın her yerinden neredeyse bir milyar indirme yapıldı ve bu uygulama, 15 saniyelik video trendi ve diğer filtreler nedeniyle sadece birkaç yıl içinde popülerlik kazandı. Şimdi de TikTok Sağlıklı Yaşam Merkezi‘ni tanıttı.

TikTok Sağlıklı Yaşam Merkezi
TikTok Sağlıklı Yaşam Merkezi Nedir?

TikTok Sağlıklı Yaşam Merkezi İnsanlara Nasıl Yardımcı Olacak?

TikTok’un bu yılın sonunda dünya genelinde neredeyse bir milyar kullanıcısı olduğu tahmin ediliyor. İnsanlar eğitici, sağlıkla ilgili videolar ve eğlence videoları paylaşmayı sever. Son zamanlarda, TikTok etti tanıtılan bir ” Sağlık Hub”kullanıcılarını daha iyi bir yaşam için fiziksel ve zihinsel sağlıkla ilgili fikirlere bağlamak ve halkın bu tür ipuçlarını özellikle karantina sırasında öğrenmesi önemlidir, çünkü insanlar egzersiz veya spor salonu vb. için dışarı çıkamazlar.

TikTok Sağlıklı Yaşam Merkezi Beslenme, Fitness, Yaşam tavsiyesi ve Farkındalık gibi dört özel kategoride ipuçları ve fikirlere bağlantılar sağlayacaktır. Bunlar, hayatı yaşamak için mükemmel hale getirmek için en iyi kategoriler olabilir ve bir Beslenme Uzmanı veya bir spor eğitmeni için ödeme yapmanız gerekmez, bu tür videoları izleyebilir ve değerli bir şey öğrenebilirsiniz. İlgilendiğiniz konulardan herhangi birine tıklayarak, o kategoriyle ilgili tavsiye reklam yönergelerine erişebilecek ve böyle bir konudaki ilgili TikTok etkileyicileriyle daha fazla bağlantı kuracaksınız. TikTok, kullanıcılarının çoğu zaman bu uygulamada kalmalarını, sadece eğlencenin yanı sıra yeni bir şeyler öğrenmelerini istiyor.

TikTok, kullanıcılarına olumlu bir ortam sağlamaya çalışıyor, birçok fiziksel ve zihinsel materyal artık uygulamada mevcut ve halktan popülerlik kazandığında birkaç kez bu uygulamada giderek daha fazla materyal bulacaksınız. Konu, kamunun ilgi alanını kapsayacaktır ve merkez, kullanıcılara daha fazla rehberlik sağlamak için her kategoride uzman tavsiyelerini ve marka ortaklarını sergileyecektir.

Günümüzde insanlar zamanlarının çoğunu bu tür uygulamaları kullanarak cep telefonlarında geçiriyorlar ve sağlıkları için spor salonuna gitmek için zaman bulamıyorlar ve birçok kişi bu tür tavsiyeler için bir uzman tutmanın parasını karşılayamıyor. Wellness Merkezi, tüm bu kaynakları tek bir araçta toplarken aynı zamanda çok sayıda kullanıcısını ilgili ipuçlarına ve fikirlere bağlamak için daha fazla araç sağlayacaktır.

Kaynak
TikTok has introduced a new 'Wellness Hub' to connect its users to ideas and tips on physical and mental health content for a better living

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu