Güncel

TikTok Soru Cevap için Kolaylık Sağlıyor

TikTok uygulaması 2016 yılında piyasaya sürüldü, birkaç yıl içinde Hindistan’da yasaklanmasına ve ABD’de Trump yönetimi tarafından yasaklanma tehditlerine rağmen tüm dünyada çok ünlendi. Bu yılın sonunda uygulamanın dünya çapında yaklaşık bir milyar aktif kullanıcısı olması bekleniyor. Bu platformda içerik oluşturucular, izleyicilerin talebine göre farklı türde videolar yayınlar.

TikTok Soru Cevap
TikTok Soru Cevap ile Etkileşimi Artırmayı Planlıyor

TikTok Soru Cevap ile Etkileşimi Artırmak İstiyor

Uygulamada beğenmeme seçeneği olmadığı için izleyicilerin ne tür içerik istedikleri sorusuyla meşgul olmaları çok önemlidir. Bu nedenle içerik oluşturucu, izleyicilerinin ne tür öneriler vermeye çalıştığını bilmek ister. Bu nedenle TikTok soru cevap için kolaylık olması açısından, yanıtlarda metin veya video kullanarak izleyicilerin tüm sorularına doğrudan yanıt vermek için yorum bölümünde yeni bir Soru-Cevap özelliği sundu.

İçerik oluşturucular, TikTok soru cevap bölümündeki yorumlarını tasarlayabilecek ve içeriklerinin kalitesi hakkında daha fazla izleyici kitlesinin ilgisini çekmek için biyografilerindeki Soru-Cevap bölümünü diğer şeylere bağlayabilecek. Daha da ilginci, bu özelliğin birçok içerik oluşturucunun içeriği olduğu için canlı videolarda da çalışacak olmasıdır.

Bu özellik platforma daha fazla trafik çekecek. Çünkü insanlar artık içerik oluşturucuya herhangi bir soru sormalarına izin verildiğinde TikTok videolarına daha çok ilgi duyuyor. Çoğu içerik oluşturucu, yanıtta yorum bölümünde hayranlarının sorularını yanıtlayarak birçok izleyicinin ilgisini çekmeye devam ediyor ya da içerik oluşturucu bunun yerine ayrı bir video hazırlıyor. Büyük bir hayran kitlesine sahip olan içerik oluşturucular, izleyicilerinden ilginç sorular alabilir ve gelecek videolar için fikir sahibi olabilir.

Soru sormak için, görüntüleyenlerin önce yeni bir yorumlama seçeneğine dokunarak Soru-Cevap olarak bir yorum tasarlamaları gerekir, yorum bölümündeki metin alanının sağ tarafına dokunurlar. Bu aynı zamanda izleyicinin yorumunu soru soran kullanıcının adıyla birlikte ”Soran” olarak gösterecektir. Bu, içerik oluşturucunun soruyu videolarının altındaki uzun bir yorum listesinden almasını çok daha kolay hale getirecektir.

İçerik oluşturucu, ikinci bir video hazırlayarak yanıt verebilir veya şu anda yaptığı gibi yorum bölümünde soruları rastgele yanıtlayabilir. Yani, büyük bir değişiklik değil, ancak soruları basit yorumlardan kategorize edebilir. Bu özellik artık dünyanın her yerinde en son sürümde mevcut durumdadır. Ancak TikTok soru cevap özelliği şimdilik yalnızca 10 binden fazla takipçisi olan içerik oluşturucular için geçerlidir. Bu özelliği etkinleştirmek için ayarlar altında gizlilik sayfasına gidebilirsiniz,

Kaynak
TikTok has introduced a new feature of Q&A to all creators account to engage with their viewers

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu