Güncel

TikTok Uygulaması Kitleleri Bir Araya Getiriyor

TikTok uygulaması kısa biçimli video formatıyla tanınıyor. Uygulama tüm dünyada çok hızlı büyüyor ve teknoloji meraklısı olmayan çocuklar veya yaşlılar bile kendileri için ilginç bir şeyler bulabiliyor. Karantina sürecinde evde kalan insanların toplumla bağlantısı kesildi. TikTok da farklı topluluklardan geniş bir kullanıcı yelpazesini bir araya getiriyor.

TikTok Uygulaması
TikTok Uygulaması

TikTok Uygulamasının Kullanıcı Kitlesi Kimlerdir?

TikTok, son altı ayda pop kültür haline dönüştü. TikTok yöneticisi Blake Chandlee bir röportajda misyonlarının iyi ve heyecan verici içerikler oluşturarak topluluğu bir araya getirmek olduğunu söyledi. TikTok ayrıca salgın durumda COVID-19 aşısı hakkındaki yanlış bilgileri durdurmaya çalıştı. TikTok ile ilgili en ilginç gerçeklerden biri ise uygulamanın kasabada, şehirde veya köyde yaşayan herkes tarafından kullanılmasıdır. Kullanıcılar eğitim, eğlence, yemek pişirme ve spor gibi farklı kategorilerde içerik oluştuyor. TikTok uygulaması, dünyanın her yerinden hikayelerini anlatan, gezici videolarını, sahnelerini ve manzaralarını sergileyen inanılmaz sayıda içerik oluşturucuya sahiptir.

Chandlee ayrıca bir röportajda, bu uygulamanın dünyanın her yerinden farklı aileleri karantina durumunda bir araya getirdiğini söyledi. Daha da şaşırtıcı olarak gençlerin platformu kullanırken ebeveynlerini ve büyükanne, büyükbabalarını tanıtarak nesiller arasındaki uçurumu bir miktarda azalttığını belirtti. Chandlee, bu platformun farklı ülkelerde içerikle ilgili büyük miktarda sosyal sorun eklediğini de sözlerine ekledi. Chandlee’ye göre TikTok uygulamasının ekibi, platform için insanların güvenini inşa eden insanlara sahip. Ayrıca TikTok ekibi, sahte haberleri ve yanlış bilgileri içeriklerinden kaldırmak için elinden geleni yapıyor.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu