Influencerlar

Tiktok Uygulamasında En Popüler Türk Yayıncı

Tiktok uygulamasında en popüler Türk yayıncısı ve Tiktok en popüler 30  yayıncı listesi belli oldu. Tiktok ülkemizde ve dünyada insanları ikiye böldü. Internet ve akıllı telefon kullanıcılarının bazıları uygulamadan nefret ederken diğer kesim ise bu uygulamayı oldukça beğeniyor.

Çin merkezli teknoloji firması BytDance tarafından geliştirilen uygulama iki yıl önce popüler uygulama olan Musical.ly ile birleştirildi. Kurucuları tarafından 800 milyon dolara satın alınan program meyvelerini vermeye başladı.

Tiktok Uygulamasında En Popüler Türk Yayıncı Belli Oldu
Tiktok Uygulamasında En Popüler Türk Yayıncı Belli Oldu

TikTok Uygulaması Nedir?

Tiktok, iOS ve Google Play Store’den indirebileceğiniz bir program. Özellikle gençler kullanıcılar ve Z kuşağı arasında en popüler sosyal medya platformları arasında yer alıyor.

Tiktok kısa videolar çekebileceğiniz sosyal medya platformu olarak karşımıza çıkıyor. Z kuşağın dikkatini çeken uygulama, 1 milyar indirmeye ulaştı.

Tiktok fenomenleri Türkiye‘ de bulunan izleyiciler için özel içerikler çekmeyi düşünüyor. Tiktok fenomenleri Türk isimler ile görüşerek ilgi çekici içerikler için fikir ediniyor.

Tiktok sayesinde ünlü olan yayıncılar tiktok videoları izleyenlere keyifli vakit geçirme imkanı sunuyor. Ayrıca uygulamanın kullanıcılarının büyük bir kısmı para kazanmayı hedefliyor. Peki Tiktok fenomenleri para kazanıyor mu? Uygulamada Youtube’ daki gibi izlenme sayısına göre para kazanmıyor. Tiktok’ ta canlı yayın yapılarak para kazanılabiliyor. Canlı yayın sırasında izleyicilerin gönderdiği hediyeler ile gelir elde edilebiliyor.

Tiktok fenomenleri ne kadar para kazanıyor? bir diğer merak edilen soru. Bu sorunun cevabı tartışma konusu olsa da izleyicilerin canlı yayında göndermiş olduğu hediyenin değerine göre değişiyor. Akıllara Tiktok uygulamasında en popüler Türk yayıncısının ne kadar kazandığı sorusu geliyor?

Uygulamayı indirmek istemeyenler Youtube’dan da Tiktok videoları izleyebiliyor. Ayrıca beğendiğiniz Tiktok videolarını indirebiliyorsunuz.

Titok fenomenleri Türk izleyicilerden aldıkları mesajlardan mutlu olduklarını belirtiyor. Dünyanın her yerinde kullanıcısı olması, fenomenlerin dünya çapında tanınmasına yardımcı oluyor.

Tiktok Uygulamasında En Popüler Türk Yayıncı ve En Popüler Yayıncı Listesi:

30. Burak Özdemir (Czn Burak) -Takipçi Sayısı Güncel Olarak 10 milyon

Tiktok Uygulamasındaki En Popüler Türk Yayıncı
Tiktok Uygulamasındaki En Popüler Türk Yayıncı

Czn Burak, çektiği yemek videoları ile ünlenen bir yayıncı ve ülkemizde çok seviliyor. Sadece Türkiye’de değil dünyanın her yerindeki takipçileri sayesinde en popüler Tiktok yayıncıları listesine girmeyi başardı. Czn Burak listeye son sıradan girse de popülaritesi artmaya devam edecek gibi duruyor. Tiktok uygulamasında en popüler Türk yayıncı olarak ipi göğüslüyor.

29. Saloni SinghTakipçi Sayısı 10,8 milyon
28. Nagma MirajkarTakipçi Sayısı 11 milyon
27. Maverick BakerTakipçi Sayısı 11 milyon
26. The Stokes TwinsTakipçi Sayısı 11,4 milyon
25. Aashika BhatiaTakipçi Sayısı 11,6 milyon
24. Rebecca ZamoloTakipçi Sayısı 11,7 milyon
23. Jason Coffee & FamilyTakipçi Sayısı 11,9 milyon
22. Cash BakerTakipçi Sayısı 12,6 milyon
21. Sameeksha SudTakipçi Sayısı 12,7 milyon
20. Lucky DancerTakipçi Sayısı 13,7 milyon
19. Danielle CohnTakipçi Sayısı 14 milyon
18. Annie LeBlancTakipçi Sayısı 14,1 milyon
17. Savannah Soutas & the LaBrant FamilyTakipçi Sayısı 15,3 milyon
16. Holly HTakipçi Sayısı 16 milyon
15. Lauren GodwinTakipçi Sayısı 16,5 milyon
14. Garima ChaurasiaTakipçi Sayısı 16,6 milyon
13. Avneet KaurTakipçi Sayısı 16,8 milyon
12. Arishfa KhanTakipçi Sayısı 17,8 milyon
11. The Dobre TwinsTakipçi Sayısı 18 milyon
TikTok En Popüler Yayıncılar Listesi

10. Jayden Croes – Takipçi Sayısı 18,4 milyon

Tiktok Uygulamasındaki En popüler 30 Yayıncı Joyden Croes
Tiktok Uygulamasındaki En popüler 30 Yayıncı Joyden Croes

Liste de aynı aileden iki kişi bulunuyor. Abisi olan Gilmher Croes ile birlikte komik videolar çeken fenomen, aynı zamanda abisi ile birlikte youtube içerikleri de üretiyor. 21 yaşındaki Jayden Croes çektiği komik videolar ile yakın zamanda ilk 5 arasında görülmesi bekleniyor.

9. Awez Darbar – Takipçi Sayısı 18,7 milyon

Tiktok Uygulamasındaki En popüler 30 Yayıncı Awez Darbar
Tiktok Uygulamasındaki En popüler 30 Yayıncı Awez Darbar

En popüler Tiktok yayıncıları listesinin bir diğer Hint’li fenomeni olan Awez Darbar, uluslararası alanda en ünlü kişiler arasında yer alıyor. Awez Darbar’ın yaşı 27 ve Tiktok videoları kısa kurgular ve dans videolarını içeriyor.

8. JiffPom – Takipçi Sayısı 19,4 milyon

Tiktok Uygulamasındaki En popüler 30 Yayıncı JiffPom
Tiktok Uygulamasındaki En popüler 30 Yayıncı JiffPom

TikTok fenomenleri listesindeki sıradaki ve hakkında en az bilgiye sahip olunan fenomen JiffPom. 4 tane fotoğraf kitabı var. Tiktok’da tatlı videolar yayınlayan ve hayvan severlerin dikkatini çeken videolar ile ünlü olan fenomen Musical.ly’ den gelen bir takipçi sayısı vardır.

7. Jannat Zubair Rahmani – Takipçi Sayısı 19,9 milyon

Tiktok Uygulamasındaki En popüler 30 Yayıncı Jannat Zubair Rahmani
Tiktok Uygulamasındaki En popüler 30 Yayıncı Jannat Zubair Rahmani

Listedeki en kariyerli fenomenler arasındadır. Fenomen olmadan önce oyunculuk yapan Rahmani, Hindistan’nın tanınmış kişileri arasında yer alır. Jannat Zubair Rahmani yaşı küçük olmasına rağmen büyük bir hayran kitelesine sahip. Listedeki diğer fenomenler gibi dans ve dublaj içerikli videolar çekiyor.

6. Jacob Sartorius – Takipçi Sayısı 21,2 milyon

Tiktok Uygulamasındaki En popüler 30 Yayıncı Jacob Sartorius
Tiktok Uygulamasındaki En popüler 30 Yayıncı Jacob Sartorius

18 yaşındaki Jacob Satorius, Z kuşağının en popüler TikTok fenomenleri arasına yer alıyor. ABD’de yeni Jusin Bieber olarak lanse edilen fenomen, aynı zamanda şarkıcı. Şarkıları da hayran kitlesi tarafından oldukça beğeniliyor. Jacob Satorius Tiktok videoları dans ve dublaj videoları ile takipçi sayısını artırmaya devam ediyor.

5. Gilmher Croes – Takipçi Sayısı 21,8 milyon

Tiktok Uygulamasındaki En popüler 30 Yayıncı Gilmher Croes
Tiktok Uygulamasındaki En popüler 30 Yayıncı Gilmher Croes

Gilmher Croes’un yaşı 27 ve Aruba uyruklu. Fenomen, Tiktok’ta çektiği komik videolar ile tanındı. Fenomen olmadan önce oyunculuk yapan Croes, birçok ödülün de sahibi. Fenomen Tiktok uygulamasından önce Facebook’ta kısa içerikli komik videolar paylaşıyordu.

4. Kristen Hancher – Takipçi Sayısı 23 milyon

Tiktok Uygulamasındaki En popüler 30 Yayıncı Kristen Hancher
Tiktok Uygulamasındaki En popüler 30 Yayıncı Kristen Hancher

Tiktok fenomenleri arasında yer alan Hancker hakkında takipçilerinin en çok merak ettiği soru Kristen Hancher kaç yaşında olduğudur. Kristen Hancher 21 yaşında. Hancher Tiktok videoları dans ve dublaj içerikli videolar. Kristen Hancher aynı zamanda aktris ve bir çok filmde de rol aldı. Kristen Hancher yüksek fiyatlı perukları ile de tanınıyor.

3. Riyaz Afreen – Takipçi Sayısı 23 milyon

Tiktok Uygulamasındaki En popüler 30 Yayıncı Riyaz Affreen
Tiktok Uygulamasındaki En popüler 30 Yayıncı Riyaz Affreen

Riyaz Afreen Hindistan 17 yaşında olmasına rağmen Hindistan’ ın en ünlü fenomenlerinden biri. Afreen’nin Tiktok videoları kız arkadaşıyla birlikte çektiği dublaj ve dans videolarıdır.

2. Baby Ariel – Takipçi Sayısı 29.8 milyon

Tiktok Uygulamasındaki En popüler 30 Yayıncı Baby Ariel
Tiktok Uygulamasındaki En popüler 30 Yayıncı Baby Ariel

Profosyonel olarak Baby Ariel ismini kullanan fenomenin gerçek ismi Ariel Rebecca Martin’dir. En popüler yayıncılar arasında yer alan Martin; aynı zamanda şarkıcı, aktris ve sosyal medya fenomenidir. Baby Ariel Tiktok’ ta çektiği dans ve dublaj videolarının yanısıra Disney Channel Original Movie Zombies 2 filminde canlandırdığı karakter ile de tanınıyor. Yaşı 20 olan fenomenin Instagram’da 9,8 miyon ve Youtube’da ise 3.07 milyon takipçisi vardır.

1. Loren Gray – Takipçi Sayısı 34.7 milyon

Tiktok Uygulamasındaki En popüler 30 Yayıncı Loren Gray
Tiktok Uygulamasındaki En popüler 30 Yayıncı Loren Gray

Geldik en popüler TikTok fenomenleri listesinin zirvesine, listenin en üst sırasında Loren Gray yer alıyor. Takipçilerin Gray hakkında en çok merak ettiği sorulardan biri Loren Gray kaç yaşında?. Tiktok fenomeni 18 yaşında ve ABD uyruklu. Loren Gray aynı zamanda bir şarkıcı. Tiktok videoları dans ve dublaj içerikli videolardır. Tiktok fenomeni olmadan önce Musical.ly de ismini duyurmuştu. Loren Gray’in Instagram’da da (@loren) 6.2 milyon takipçisi var.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu