Güncel

TikTok Yeni Özellik Deniyor

TikTok yeni özellikler deneyerek kullanıcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Video yapma uygulaması TikTok, genç nesil ve Gen Z’nin daha yaşlıları arasında oldukça popülerdir. Uygulama, özellikle 13-25 yaş grubu arasında dünyadaki pek çok kişi tarafından kullanılıyor. Kullanıcılara videolar aracılığıyla kendilerini çevrim içi olarak ifade etmeleri için bir platform sağlayan TikTok kullanıcıları eğlenceli bir şekilde zaman geçirir. Bu nedenle, TikTok çalışanları yeni özellikler ve benzersiz görünümler sunarak onu herkes için güvenli ve eğlenceli bir yer haline getirmek için her zaman çalışıyor.

TikTok
TikTok

TikTok Yeni Özellik ile Neler Sunmayı Planlıyor?

Son zamanlarda, bir sosyal medya danışmanı olan Matt Navarra, TikTok’un web kullanıcıları için TikTok’ta yayınlamak istediğiniz bir videoyu planlamanıza izin verecek bir başka yeni özellik sunmaya çalıştığını gösteren bir ekran görüntüsü yayınladı.

Peki bu TikTok yeni özellik nasıl kullanılacak? Özellik belirtildiği gibi videolarınızı planlanmış bir zamanda yayınlamanıza izin verecek. Bu şu anlama gelir: videoyu önceden yükleyip gerekli düzenlemelerinizi yaptıktan sonra zamanlayıcı yardımıyla videoyu istediğiniz bir zamana ayarlayabilirsiniz. Bunun ardından videonuz otomatik olarak paylaşılacaktır.

TikTok Yeni Özellik Sunuyor
TikTok Yeni Özellik Sunacak

Bu özellik, platformdaki içerik oluşturucular ve etkileyiciler için çok yararlı olacaktır. TikTok şu anda en üst düzey uygulamalardan biri olduğu için markalar, ilişkilendirildikleri bir bölgeden en çok takip edilen kişilerle işbirliği yapıyor ve onların videolarıyla markalarının tanıtımlarını yapıyor. İşbirlikleri, etkileyicilerin ve içerik oluşturucuların markayla ilişkili belirli bir videoyu belirli bir zamanda yayınlamasını gerektiriyor ve bu yeni özellik hem onlar hem de birçok kullanıcı için oldukça kullanışlı olacak görünüyor.

Bir videoyu önceden yükleyebilir, bir altyazı yazabilir, etiket ekleyebilir ve yayınlamak için bir zaman ayarlayabilirsiniz; uygulama gerisini kendisi hallediyor. Belirli bir zamanda göndermek için telefonun yanında oturmanız gerekmemesi kullanıcıların hayatını oldukça kolaylaştıracağa benziyor.

Ancak, Matt Navarra bu ekran görüntüsünü yayınladığında, gönderinin altına yorum yapan bazı kişiler bu özelliğin kendileri için erişilebilir olmadığını belirtti. Kullanıcıların bu yorumları, özelliğin test koşulları altında olduğunu ve masaüstü cihazlarda yalnızca sınırlı sayıda kişi tarafından erişilebilir olduğu anlamına gelir. Bu özelliğin uygulamada kalıcı bir yer oluşturup oluşturmayacağı henüz bilinmiyor.

Kaynak
Schedule Your Videos Feature on TikTok Under Testing

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu