Güncel

TikTok Yeni Özellikleriyle Dikkat Çekiyor

Gerçekten hızla yeni popülerlik seviyelerine ulaşan ve her yaştan insanda hit olan bir uygulama olan TikTok yeni özellikleriyle dikkat çekiyor. Sosyal medya uygulaması Eylül 2016’da iOS ve Apple için yayınlandı. Uygulama, dünyadaki herkesle kısa videolar oluşturmak ve paylaşmak için kullanılabiliyor. Ek olarak içerik oluşturucuların yeteneklerini daha verimli bir şekilde sergilemeleri için de başka bir yol sunuyor.

TikTok Yeni Özellik
TikTok Yeni Özellik ile Dikkat Çekmeyi Hedefliyor

TikTok Yeni Özellikleriyle Uygulamayı Daha Çekici Hale Getirmeyi Amaçlıyor

Diğer tüm uygulamalar gibi TikTok da kullanıcıları için uygulamaya yeni özellikler ve araçlar getirmek için yorulmadan ekranın arkasında çalışır. TikTok’un bu günlerde üzerinde çalıştığı konu, geçenlerde Alessandro Paluzzi tarafından tespit edildi. Paluzzi, TikTok’un yakında video oynatma listelerini başlatacağını açıkladı! Oynatma listeleri, İçerik Oluşturucu ve İşletme hesapları için kullanılabilir olacak ve oynatma listesine yalnızca herkese açık videolar eklenebilecek.

Bir video aynı anda yalnızca bir oynatma listesinde olabilir ve bir videonun gizlilik ayarı özel olarak değiştirilirse otomatik olarak kaldırılır. Bu, TikTok’un, kullanıcıların farklı türlere göre bir araya getirilmiş video oynatma listesini akıllıca görüntülemesini sağlayan kesinlikle yaratıcı ve yenilikçi bir özelliktir. Ek olarak herkes tarafından kesinlikle sevilen bir özellik, ‘Otomatik Altyazılar’ özelliğidir.

Bu özelliğin büyük talebi ve popülaritesi nedeniyle bugünlerde her uygulama bu özellik üzerinde çalışıyor ve tabii ki TikTok da onlardan biri. Bu, birkaç nedenden dolayı herkes tarafından seviliyor. Birincisi, düzgün dinleyemeyen insanlar her zaman ‘Otomatik Altyazılar’ özelliğini açabilir ve bu, özellik fiziksel engelli kişilere birçok şekilde yardımcı olan videolar için otomatik olarak altyazılar oluşturacaktır.

İkincisi, videodaki aksan nedeniyle videodaki kişinin ne söylediğini anlayamayan biri için bu özellik videonun gerçekte ne hakkında olduğunu okumak ve anlamak için de kullanabilir. “Otomatik Altyazılar” özelliği, videolar aracılığıyla kullanıcı etkileşimini artırmanın harika bir yoludur ve videoların daha iyi anlaşılmasına yol açar. ‘Otomatik Altyazılar’ özelliği başka birkaç uygulamada da yayınlanıyor ve bu kesinlikle dünya çapında büyük bir etkiye sahip olacaktır.

Kaynak
TikTok is releasing new features for its users, and by the looks of it they are for sure to become a huge hit

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu