Güncel

TikTok Zamanlama Özelliğinde Yenilik Yaptı!

TikTok zamanlama özelliği için kısa süre önce kullanıcılarına kesinlikle kullanışlı olacak iki benzersiz ve şaşırtıcı özelliği ortaya çıkardı ve bunları sizlerle paylaşmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Matt Navarra’ya göre ilk özellik kullanıma sunuldu, uygulamada canlı bir akış için bir zamanlama seçeneğidir. TikTok kısa süre önce platformunda canlı görüntülü sohbet seçeneğini kullanıma sundu ve şimdi şirket, kullanıcıların görüntülü sohbet planlamasına izin verecek başka bir seçenek üzerinde çalışıyor.

Bu yeni özelliğin amacı, daha önce içerik oluşturucuların takipçileri için canlı bir oturum düzenlemeyi kullandıklarında çoğu zaman bunu kaçırdılar çünkü bunu önceden biliyorlardı ve canlı yayının bildirimini görmek için işle meşgullerdi, ancak şimdi bu özellik sayesinde bu değişecek. Teknoloji devi, içerik oluşturucuların bu konuyla ilgili bir tanıtım videosu aracılığıyla takipçilerine canlı bir akış planlamasına izin verecek. Şirket ayrıca, canlı yayın zamanı yaklaştığında takipçilere bir açılır bildirim gönderecek.

TikTok Zamanlama Özelliği
TikTok Zamanlama Özelliği

Teknoloji devinin ortaya çıkardığı ikinci yeni özelliğe “Önizleme” özelliği deniyor. Bu özelliğin işi, içerik oluşturucuların açıklamalarının ne kadarının görünür alanda görüneceğini kontrol etmelerini sağlamak olacaktır. Bu, bir videoyu yüklemeden önce kullanıcıların, videoyu izlerken izleyicilere ne kadar metnin görüneceğini ve daha fazla okumak için ok düğmesine tıklamaları gerekmeden önce ne kadar okuyabileceklerini bir önizlemeye sahip olabilecekleri anlamına gelir. Özellik yaratıcılarının yardımıyla, açıklamalarıyla ilgili önemli notları videonun görünen kısmında düzeltebilir, böylece kullanıcılar daha fazla okuma niyeti olmadan sadece videoyu kaydırarak görebilirler. TikTok zamanlama özelliği ile ilgili sizler de bizimle düşüncelerinizi paylaşmayı unutmayınız.

Kaynak
TikTok Will Now Let Users Schedule a Live and See the Description Text Before Uploading a Video

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu