Güncel

Tiktok’ta Alışveriş İmkanı

Tiktok moda sektörüne giriyor. Tiktok ülkemiz ve dünya da en çok indirilen ve en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor. Sosyal medya araçlarının hepsi Tiktok’u rakip olarak görüyor ve uygulamanın rakiplerine yatırım yapıyor. Uygulamayı ülkemiz de kullanmayan kişi sayısı %7 olduğu geçtiğimiz haftalarda açıklanmıştı.

Tiktok'ta Alışveriş Butonu Geliyor
Tiktok’ta Alışveriş Butonu Geliyor

Yakaladığı popülariteyi artırmak isteyen uygulama farklı sektörlere giriyor ve buralardan istediği sonuçları alıyor. Tiktok kullanıcı sayısını artırmak için Apple Music ile yeni anlaşmıştı. Tiktok sadece Apple ile değil geçtiğimiz aylarda Sonny Music ile de anlaşmıştı.

Tiktok başlarda ülkemizde kötü lanse edilse de herkes tarafından kullanılmayı başardı. Ülkemizdeki her ünlü uygulamayı kullanıyor ve platformdaki hesabını güncel tutuyor. En son Reynmen’de Tiktok hesabı açmış ve izlenme rakoru kırmıştı.

Tiktok’ta Alışverişlerinizi Canlı Yayında Yapabiliyorsunuz

Tiktok ABD hükümeti ile problemler yaşıyor. Fakat uygulama halen Amerika’da en çok kullanılan uygulama. Amerika merkezli Walmart giyim markası ile anlaşma sağladı. Walmart Tiktok hesabında canlı yayınlar açacak ve bu yayınlarda ünlü Tiktoker’lar giyim markasında beğendiği kıyafetleri yayında kullanıcılara sunup, uygulamadan çıkmadan alışveriş imkanı sunmayı planlıyor.

Tiktok hem e-ticarete hem de moda sektörüne giriyor. Amerika’da böyle bir strateji uygulamayı planlayan Tiktok, her ülkede farklı bir strateji izlemeyi düşünüyor. Haberlerden sonra ülkemizde faaliyet gösteren giyim mağazaları ile de anlaşma yapacağı ve bunun için Cemre Solmaz, Ceren Yaldız, Cellat ile anlaşmayı düşünüyor. Yakın bir tarihte Tiktok alışveriş butonunu kullanıcılarına sunabilir.

Canlı Yayında Tiktok'ta Alışveriş Yapabiliyorsunuz
Canlı Yayında Tiktok’ta Alışveriş Yapabiliyorsunuz

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu