Güncel

Tinder Görüntülü Konuşma Devri Başlıyor

Tinder görüntülü konuşma devri başlıyor. Dünyaca ünlü arkadaşlık sitesi olan Tinder, kullanıcılarını sevindirecek bir haberi duyurdu. Kullanıcıların büyük şikayetlerinden sonra bu özelliği eklemek gerektiğini düşünen geliştiricile, yeni bir özelliğin geldiğini duyurdu.

Kısıtlı kullanıcılar arasında deneme yapılan görüntülü konuşma özelliğinin deneyen kullanıcılar tarafından beğenildiğini ve geri dönüşlerin çok iyi olduğunu belirtildi.

Tinder
Tinder

Tinder’a gelen en büyük şikayetlerinden biri de profilde olan fotoğraf ile fiziksel görüşmeye gelen kişinin aynı kişiler olmamasıydı. Tinder bunu engellemek için daha önce profil doğrulama önlemini almıştı. Bu özellik kişinin profili doğrulaması için uygulamanın belirlediği pozlar ile fotoğraf çekip, profildeki fotoğraf ile yüz taraması yapıyor. Eğer uyuşma söz konu ise profil onaylanıyor.

Tinder Görüntülü Konuşma Başladı

Covid-19’dan dolayı sosyal mesafenin öneminin artması ve fiziksel görüşmenin riskli olduğunu da düşünen şirket yöneticisi Rory Kozoll, Tinder görüntülü konuşma özelliğinin kullanıcılar tarafından çok beğenileceğini düşünüyor.

Tinder-Görüntülü-Konuşma-Devri-Başlıyor
Tinder-Görüntülü-Konuşma-Devri-Başlıyor

Tinder Face to Face yani Yüz Yüze görüşme ile görüntülü sohbetin dışında  kullanıcının güvenliği sağlanacağı iddia ediliyor. Tinder görüntülü konuşma özelliğinin aktif olabilmesi için iki tarafında konuşmayı kabul etmesi gerekiyor. Eğer kullanıcılardan biri görüntülü konuşmayı devre dışı bırakırsa bu özelliği kullanamıyor. Bu özellik kullanıcıların ne kadar seveceğini zaman gösterecek gibi duruyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu