Oyun

Total War Rome Yeniden Geliyor

Bu zamana kadar gelmiş en iyi gerçek zamanlı taktiksel oyunlardan bir tanesi olan Total War Rome yenilenmiş şekilde tekrardan oyuncuların karşısına çıkacak. Oyunun geliştiriciliğini Feral Interactive stüdyosu yaparken, oyun, “Remastered” versiyonu olarak 29 Nisan’da Steam aracılığıyla oyun dünyasına kavuşacak.

Total War Rome Remastered 29 Nisan'da Geliyor
Total War Rome Remastered 29 Nisan’da Geliyor

Total War Rome Remastered

Oyunun değişen kısımlarına baktığım zamansa gelişmiş modeller, dokular ve görsel efektlerden bolca olduğu gözüküyor. Bunlara ek olarak yeniden tasarlanmış bir kullanıcı ara yüzü göze çarparken bir diğer göze çarpan unsursa kampanya haritası olarak karşımıza çıkıyor. Steam Workshop’unu da içerecek olan oyun, 4K ultra geniş monitörleri de destekleyecek.

Oyun yeniden düzenlenmesiyle birlikte “Alexandar” ve “Barbarian Invasion” genişletmelerini de içinde bulunduruyor. Oyun şu an için 30 dolarlık fiyat etiketine sahip. Fakat orijinal oyuna sahipseniz 31 Mayıs’a kadar yenilenmiş olan versiyonu %50 indirimli satın alma imkanına sahip olabileceksiniz.

Feral Interactive’in yeniden düzenleyebileceği birden fazla Total War oyunu varken orijinal Rome’u seçmesi bütün dikkatleri üzerinde topladı. Fakat stüdyonun sürekli destek vermesiyle ilk çıktığı zamanlardan beri uzun süredir devam eden serinin en iyi oyunlarından biri haline geldi. Oyuna gelecek olan “Atölye” desteğiyle hayranlar oyun modlarının oyunu daha kolay yapacağını düşünüyor.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu