Dijital Pazarlama

Trendyol Kasım Kampanyalarının Değerlendirilmesi

İndirim kampanyalarıyla geçen bir Kasım ayının ardından Trendyol kasım kampanyalarına ilişkin verilerini paylaştı. Kasım ayı boyunca 60 milyon ürün satışı olduğunu belirten platform, ay içerisinde 1,5 milyarı aşan ziyaretçi aldığını, kampanyanın son gününde ise anlık ziyaretçi sayısının 1,85 milyon kullanıcıya ulaştığı belirtildi.

Trendyol Kasım Kampanyaları
Trendyol Kasım Kampanyaları Sonuçları

PR çalışmaları konusunda oldukça başarılı olan platform, Kasım ayında 5 milyon çeşit üründe değişen oranlarda indirimler yapıldığını paylaştı. Ayrıca platformun tedarikçilerinin satışı geçen yıla oranla yüzde 158 büyüdü.

Trendyol’un yapmış olduğu açıklamalara göre en çok sipariş veren şehir İstanbul ve İstanbul’u Ankara, İzmir, Bursa, Antalya gibi büyük şehirler takip ediyor. Bu durum ise nüfus miktarıyla açıklanabiliyor. Tedarikçiler bazında da veri açıklayan platform, üç büyük şehrin haricindeki tedarikçiler arasında en çok satışın Kocaeli’de gerçekleştiğini ifade etti.

Satışı gerçekleşen 60 milyonun detaylarına da değinen Trendyol, 1 milyondan fazla sweatshirt siparişi verildiğini belirtti. Ayrıca ay boyunca 150 binden fazla paket olarak bebek bezi satıldığını, 55 binden fazla robot süpürge ve 35 tondan fazla da antep fıstığı satışı gerçekleştiği ifade edildi.

Daha fazla dijital pazarlama haberine buradan ulaşabilirsiniz.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu