Güncel

Trump Sosyal Medya Platformu Kuruyor

Sosyal medya hesaplarından sık sık tahrik edici paylaşımlar yapması ve son yaşanan kongre baskını Trump’a büyük bir cephe alınmasına yol açmıştı. Bu durum sosyal medya platformlarına da yansıyarak Trump’ın Twitter, Facebook ve İnstagram’dan süresiz olarak engellenmesine yol açmışı.

Trump Sosyal Medya Platformu Kuruyor
Trump Sosyal Medya Platformu Kuruyor

Trump yandaşları sosyal medya platformlarını eleştiri yağmuruna tutsa da Twitter engelleme olayını bir adım ileri taşıyarak Trump’ın hesabının kalıcı olarak kapatıldığını açıkladı.

Twitter’ın Konu Hakkındaki Açıklaması

Trump’ın hesabının kapatılması insanları ikiye bölerken bir kısım insan bu olayın ifade özgürlüğünü kısıtladığını söylediler. Bir kısım insanlar ise bu kararı memnuniyet ile karşıladıklarını söylediler.

Twitter yetkilileri yaptıkları açıklama da “Trump’ın hesabından paylaştığı son mesajları ve içerikleri detaylı inceledikten ve özellikle bu paylaşımların nasıl tepki aldığını gördükten sonra, daha çok şiddeti kışkırtma ihtimali nedeniyle bu hesabı kalıcı olarak kısıtladık.” ifadelerini kullandılar.

Trump Sosyal Medya Platformu Kurabileceğini Açıkladı

Twitter hesabının kalıcı olarak kapatılmasının ardından Trump’tan açıklama gecikmedi. Açıklamada hesaplarının kapatılacağını tahmin ettiğini belirten Trump ayrıca  ‘Birçok diğer site ile iletişim halindeydik ve yakın zamanda büyük bir anonsumuz olacak. Ayrıca yakın zamanda  kendi platformumuzu kurma ihtimallerini de düşünüyoruz. Bizi susturamayacaksınız.‘ ifadelerini kullandı.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu