Android

Türk Tasarımcıdan Android 12 Tasarımı

Zaman zaman hazırladığı konsept tasarımlarla adından söz ettirmeyi başaran Türk Tasarımcı Kamer Kaan Avdan, Android 12 için yeni bir konsept oluşturdu. Android sistemlerinin genel görünümünü baştan aşağı düzenleyen Avdan, kullanıcılara eşsiz bir deneyim yaşatacağını düşünüyor.

Kamer Kaan Avdan, Android 12 ile birlikte mesajlaşma ekranından başlayarak, çoklu görev yöneticisi de dâhil aklınıza gelen çok fazla şeyi değiştirmiş. En dikkat çeken özelliklerden bir tanesi ise Mesajlar uygulamasına eklediği kişi sabitleme özelliği. Yeteri kadar ön plana çıkan bu benzersiz tasarım, önceden açılmış ve hala kapatılmamış olan uygulamaların da detaylı bir şekilde görüntülenebilmesini sağlıyor. Üstelik çoklu görev yöneticisinde artık uygulamaları kapatmaktan çok daha fazlasına erişme imkânına sahip.

Android 12 Tasarımı Görüntüsü

Türk Tasarımcıdan Android 12 Tasarımı
Türk Tasarımcıdan Android 12 Tasarımı

Türk tasarımcı, Android 12 ile birlikte aynı anda iki uygulamanın da rahat bir şekilde kullanılabileceğini düşünüyor. Pek çok kullanıcı için çoklu pencereler, büyük bir önem arz ediyor olsalar da geliştirici ekipler, şu an için bu yönde bir çalışma yapma gereksinimi duymadılar. Ayrıca Avdan’a göre Android 12 ile birlikte telefonunu karanlık modda kullanan kullanıcılar, duvar kağıtları alanında daha fazla kontrole sahip olabilecek.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu