Güncel

Türk Telekom Light İle Sağlığınız Cebinizde

Sağlık hizmetleri sadece hastaneye gidip tedavi görmek değildir. Sağlık hizmetleri bir çok alanda insanların yanında. En önemli sağlık hizmeti önleyici sağlık hizmetleridir. Önleyici sağlık hizmetleri insanların göremediği ve hissedemediği hizmetlerdir. Sağlık kuruluşu bulunduğu bölge de yaşanabilecek hastalıklar hakkında araştırma yapıp bu hastalığın yayılmaması için yaptığı çalışmalara önleyici sağlık hizmetleridir.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte sağlık hizmetlerinde kullanılan araç ve gereçleri de geliştirdi. 5 yıl öncesine baktığımız da kullanılan tıbbi araç ve gereçleri kıyasladığınız zaman aradaki farkı görebilirsiniz.

Türk Telekom Light uygulaması ile önleyici sağlık hizmetlerinde büyük bir katkı sağladı. Kalp ve Damar Cerrahisi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Türk Telekom ortak bir projede yer aldı. Light uygulaması kalp ve damar hastası kişiler için tasarlandı. Uygulamanın daha sonra önemli hastalıklar için de kullanabileceği açıklandı.

Türk Telekom Light İle Sağlığınız Cebinizde
Türk Telekom Light İle Sağlığınız Cebinizde

Türk Telekom Light Uygulaması Nedir?

Light uygulaması, Kalp ve Damar Cerrahisi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Türk Telekom, kalp ve damar hastası olan kişilerin kötü kolesterollerini düşürmede, iyi kolesterollerini yükseltmede, tansiyon regülasyonlarını sağlamada, kilo vermelerinde ve diyet önerilerinde yardımcı oluyor. Kalp ve damar hastalıklarına sahip kişiler uygulama üzerinden doktorlar ile hastalıkları hakkında öneriler alır.

Türk Telekom Light Uygulaması Nedir
Türk Telekom Light Uygulaması Nedir

Sadece diyet yapmak isteyenler ve bu konuda ücretsiz listeler paylaşan uygulamalar arıyorlar daha önce yazdığımız en iyi 3 diyet programını okuyabilir.

Uygulama kullanıcılara sunulmadan önce kalp ve damar hastalığına sahip 540 hasta üzerinde test edildi. Doktorlar uygulama üzerinden takip ettikleri hastaların diğer hastalara göre daha hızlı iyileştiğini ve bir çok konu da eski sağlıklarına döndüklerini de açıkladı.

Türk Telekom Light uygulaması hakkında açıklama yapan Türk Telekom Strateji, Planlama ve Dijital Genel Müdür Yardımcısı Barış Karakullukçu, ” Türk Telekom’un amacı insanların kendini değerli hissetmesidir. İnsan her konuda kendini değerli hissedebilir. Ama en önemli his ise sağlıktır. Türk Telekom insanlar sağlık konusunda değerli hissetsinler diye yatırımlar yapıyoruz. Light uygulaması da bunun en büyük örneği.”

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu