Oyun

Türk Yapımı Erzurum Steam’de

Türk oyun şirketi Proximity Games, Türk yapımı Erzurum’u Steam’e sürdü ve kısa bir süre içerisinde de erişime açılacak. Oyun isminden de anlaşıldığı gibi Erzurum’da geçecek. Oyunda talihsiz bir yolculuğa çıkan Taylan’ın hikâyesini göreceğiz.

Türk Yapımı Erzurum Hayatta Kalma Oyun Olacak 

Oyuna ilk girdiğimiz zaman Taylan, kışın ortasında yaya olarak Erzurum’un sessiz mekânlarında dolaşıyor. Ardından ise Dünya’ya bir göktaşı düşüyor ve bu olaydan ağır şekilde etkilenen bölgeye farkında olmadan giriş yapılıyor.

Oyunda mücadele edeceğimiz şeyler ise havanın soğuk olması, açlık, susuzluk ve doğa oluyor. Çevremizden odun ya da kömür toplayıp onları ateşe vererek ısınıyor, uyuyacak yatak aramaya çalışıyor, ilaç ve silah gibi farklı araç gereçlerimizi de karşılamaya çabalıyoruz.

Türk Yapımı Erzurum'da Mücadele Edeceğimiz Mekanlardan Bir Tanesi
Türk Yapımı Erzurum’da Mücadele Edeceğimiz Mekanlardan Bir Tanesi

Oldukça büyük olan oyunun haritası 9 km2 bir alana yayılmış durumda. Oyunun içerisinde keşfe çıkılabilecek 30’dan fazla farklı bölge var. Ayrıca çevre yapılarının da dinamik olduğunu bilmekte fayda var.

Türk Yapımı Erzurum 20 Ocak’ta erişime açılacak

Oyunun içerisinde 3 adet farklı mod bulunuyor. Bunlar; hikâye modu, sonsuza kadar uzayan serbest takılma modu ve çeşitli zorluklara karşı mücadeye sahip olan meydan okumalar modu.

Oyun şu anda Steam üzerinde yer almış durumda. Oyunu incelemek isteyenler Erzurum’un Steam sayfasına ulaşabilir. Oyunun tam olarak çıkış tarihi ise 20 Ocak 2021 olacağı söyleniyor.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu