Güncel

Turkcell Bip Dünyaya Açılıyor

Turkcell Bip dünyaya açılıyor. Bildiğiniz üzere 2021 yılının ilk çeyreğinde WhatsApp gizlilik sözleşmesinde değişikliğe gitti. WhatsApp kullanıcıları uygulamanın aldığı bu yeni karar beğenmedi ve uygulamayı silmeye başladı. WhatsApp’ı silen kişiler alternatif uygulamalara yöneldi. Telegram, Signal ve Bip gibi uygulamalara rağbet gösterilmeye başlandı. Alternatif uygulamalarda en çok Telegram kullanıcı kazansa da diğer uygulamalarında kullanıcı sayılarında büyük bir artış yaşandı.

Kullanıcı sayısını artıran uygulamalar arasında Bip’te yer alıyordu. İlk zamanlarda sadece Türkiye’den kullanıcı kazanan uygulama şimdilerde dünyanın her bölgesinden yeni kullanıcılar kazanıyor. Bip’in Türkiye dışındaki ülkelerde kullanıcı kazanmasının en büyük sebebi WhatsApp’tan farklı özellikler sunuyor olmasıydı. Peki hangi ülkelerde Bip kullanımı yaygınlaştı?

Turkcell Bip Dünyaya Açılıyor
Turkcell Bip Dünyaya Açılıyor

Turkcell Bip Dünyanın Hangi Ülkelerinde Daha Çok Kullanılıyor?

Turkcell Bip uygulama bağazalarında 76 milyon kullanıcı tarafından indirildi. Bip bu indirmeler sayesinde 12 ülkenin uygulama marketi sırasında ilk sırada yer alırken 19 ülkede ilk 3 uygulamasında yer aldı. Bip Hindistan, Endonezya, Pakistan, Bangladeş ve Malezya‘da en çok indirilen uygulamalar arasında ilk sırada yer alıyor. Bip’in WhatsApp göçünden en iyi yararlanan uygulama olduğunu istatistiklere bakıp anlayabiliyorsunuz.

Bu tür istatistiklerin ortaya çıkmasından sonra Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden sorumlu kişi olan Ataç Tansuğ açıklamalarda bulundu. Tansuğ, bunların tesadüf olmadığını yıllardır dünyaya yayılmak için yaptıkları çalışmaların sonucu olduğu açıkladı. Ataç Tansuğ açıklamalarına devam etti;

”BiP, bugün dünyanın 192 ülkesinde milyonlarca kullanıcıya sahip global bir oyuncu. Rakiplerimizden yıllarca önce hayata geçirdiğimiz grup görüntülü görüşme, web ara yüzünden sesli ve görüntülü arama, kaybolan mesaj, 106 farklı dilde anlık çeviri ve para gönderme gibi yenilikçi özelliklerimizin yanı sıra kişisel verilerin korunması konusunda uyguladığımız şeffaf politikamız ile dünya genelinde en hızlı büyüyen iletişim platformlarından biri olduk. Güçlü altyapımız ve üstün teknoloji ile donatılmış veri merkezlerimiz sayesinde BiP’e gösterilen yoğun ilgiyi başarı ile karşıladık. Kullanıcılarımızdan gelen geri dönüşleri çok önemsiyor, onlardan gelen talepler doğrultusunda uygulamamızı daha da geliştirmeyi sürdürüyoruz. Rakip uygulamalardaki mevcut sohbet geçmişlerinin ve grupların BiP’e taşıması için ‘Sohbet Taşıma’ özelliğini önümüzdeki günlerde kullanıcılarımıza sunacağız.”

Turkcell Bip Dünyanın Hangi Ülkelerinde Daha Çok Kullanılıyor?
Turkcell Bip Dünyanın Hangi Ülkelerinde Daha Çok Kullanılıyor?

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu