Teknotomy Dosya

Turkcell Bip İndirmek Güvenli Mi?

Turkcell Bip indirmek istiyorsunuz ama uygulamayı bilmiyorsnız yazımızı okuyabilirsiniz. WhatsApp’ın gizlilik bilgilerini değiştirmesiyle birlikte ülkemizde uygulamanın sunduğu sözleşmeyi hiçbir kullanıcı kullanmak istemiyor. WhatsApp yeni gizlilik politikası ile birlikte bilgilerinizi Facebook ile paylaşıyor. Kullanıcılar WhatsApp’ın aldığı yeni karar ile mesajlaşmak için yeni uygulamalar arıyor. Bip yerli WhatsApp olarak düşünülüyor. Bip’in özellikleri WhatsApp’ın özellikleri ile neredeyse aynı. Bip bir günde 100 bin indirildi.

Bip ilk başlarda Türkcell aboneleri arasında kullandığı bir uygulamaydı. Daha sonra alınan karar ile herkesin kullanımına açıldı. Operatör kendi uygulamasının kullanan kullanıcılarına Türkcell Bip hediyeleri kampanyası adı altında hediyeler sunuyor. Her kullanıcısına özel ayrı ayrı kampanyası bulunuyor. Gönderdiğiniz ses kayıtları fotoğraflar videolar internet paketinizden gitmiyor. Tüm kullanıcılarına sunduğu kampanyalardan sadece biri.

Türkcell Bip Nedir
Türkcell Bip Nedir

Turkcell Bip Nedir?

Turkcell Bip nedir? Hem akıllı telefonunuzda hem de masaüstünde kullanabileceğiniz anlık mesajlaşma ve görüntülü konuşmayı sağlayan uygulama. Uygulama özellik bakımından diğerleri neredeyse aynı hatta artı özellikleri bulunuyor. İstediğiniz kişiye Iban, hesap numarası gibi karmaşık bilgilerden kurtularak sadece telefon numarasını kullanarak para gönderebiliyorsunuz.

Turkcell Bip’in Özellikleri Nelerdir?

Turkcell Bip artı özelliklerinin yanında sticker yapma, capsler bulunuyor. Uygulamaya özel stickerlar bulunuyor ayrıca istediğiniz gibi caps yapabiliyorsunuz. WhatsApp kullanmak istemeyenlerin özellikle seçtiği uygulama haline geldi. Uygulamanın basit bir ara yüzü bulunuyor. Ayrıca düşük sistemli telefonları kasacak büyük dosyalarda içermiyor.

ÖzelliklerWhatsAppBip
Uçtan Uca ŞifrelemeVar fakat tamamen açık değilVar fakat Yazılım kodları kapalı.
Yedekleme3 parti bulut yedeklemeye sahipKendi bulut hizmetinde yedekliyor
Ekran Güvenliği KilidiYokVar
Para TransferiYok fakat bazı ülkelerde deneniyorVar
Kaybolan MesajVarYok
Ses Kaydı, Dosya, Resim/Video paylaşımı; Grup Sesli/ Görüntülü AramaVarVar
Grup Sohbetlerine Eklenebilen Kişi Sayısı1.000 kişi250 kişi
Görüntülü Sohbetlerde Eklenebilecek Kişi Sayısı10 kişi ile sınırlı8 kişi ile sınırlı
Acil Durum/ Bluetooth MesajlaşmaVarVar
Mesajları Farklı Dile Çevirme ÖzelliğiVarYok
Web/Masaüstü ArayüzüVarVar
GSM Araması YapabilmeKendi operatörü ile varYok
Durum Hikaye PaylaşımıYokVar
WhatsApp ve Türkcell Bip’in Özellikleri

Turkcell Bip Nasıl İndirilir?

Turkcell geçtiğimiz günlerde milyonlarca kullanıcının Turkcell Bip indir şeklinde mesaj attıklarını açıkladı. Türkcell tekrardan bir açıklama yaparak Bip yazıp 2200 mesaj attıklarında bir link geleceğini ve bu linke tıklayarak Bip indirme işleminin başladığını açıkladı. Ayrıca uygulamayı Play Store, App Store ve Huawei’nin uygulama mağazasından ücretsiz indirebiliyorsunuz.

Turkcell Bip Güvenilir Mi?

Uzmanlara göre hiç bir internet uygulamasını söylüyorlar. Bip diğer mesajlaşma uygulamalarına göre daha güvenilir duruyor şeklinde açıklama yaptılar. Tabloda gördüğünüz gibi uygulamada uçtan uca şifreleme mevcuttur. Ayrıca uygulamaya şifre koyarak sizin dışınızda kimse de giremiyor. Her telefonda bulunan uygulama kilidi dışında siz de uygulama için ayrı bir şifreleme yapabiliyorsunuz.

Bip Bedava İnternet Veriyor Mu?

Turkcell Bip bedava internet 2020 kampanyaları hala mevcut. Turkcell kendi kullanıcılarına uygulamanın kullanımını artırmak için hediye internet veriyor. Hediye internetin dışında farklı hediyelerde veriyor. Türkcell yaşanan gelişmelerden sonra kampanyalarını artırıp daha fazla kullanıcı çekmek için hazırlıklara başladı. Hem uygulamanının kullanıcısını artırmayı hem de kendi kullanıcı sayısını artırmayı hedefleyen şirket bip internetleri adlı kampanyasını yakın zamanda duyurmayı planlıyor. Turkcell’in uygulamasına girdiğiniz zaman Bip ile ilgili kampanyaları görebiliyor. Oradaki kampanyalardan faydalanabiliyorsunuz.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu