Güncel

Kullanıcılarının Merak Ettiği Soru Turkcell Çöktü Mü?

Türkiye’nin en büyük operatörlerinden Turkcell 2021 yılını iyi geçiriyorken bir anda müşterilerini üzecek bir olay yaşadı. Turkcell, WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesi sonrasında büyük göçten faydalanan uygulamalar arasında yer alıyor. Hatta Turkcell’in uygulaması dünyadaki diğer ülkelerde de kullanılmaya hatta en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alma başladı.

Turkcell Çöktü İddia Ediliyo
Turkcell Çöktü İddia Ediliyo

Bu yaşananlar Turkcell için iyi giderken 12 Nisan tarihinde kullanıcılarının beklemediği bir olay yaşandı. Turkcell kullanıcıları sesli arama yaparken problem yaşıyor. Kimi kullanıcının görüşmesi yarıda kesilirken kimi kullanıcının hatları hiç çekmedi. Kullanıcılarda yaşadığı olayları Twitter üzerinden Türkcell’in Twitter hesabına ulaştırmaya başladı.

Turkcell Çöktü İddiaları Doğrulandı

Turkcell kullanıcılarının Twitter üzerinde yaşadığı problemleri tweet atmasından sonra Turkcell’in Twitter hesabı kullanıcılarına yaşanan problem hakkında bilgi verdi. Resmi hesap kullanıcılara kesintiden haberlerinin olduğunu ve yetkililerin bu sorun ile ilgilendiğini aktardı.

Turkcell’in Çökmesi Sonucu Kullanıcının Attığı Tweet
Turkcell Çöktü Diye Problem Yaşayan Kullanıcı
Turkcell Çöktü Diye Problem Yaşayan Kullanıcı
Turkcell Yaşadığı Problemden Dolayı Twitter'da Bir Anda Gündem Oldu
Turkcell Yaşadığı Problemden Dolayı Twitter’da Bir Anda Gündem Oldu

Turkcell 12 Nisan tarihinde yaşadığı olaydan sonra bundan sonra bilerek kesintiler de ya da herhangi bir hata yaşandığı zaman kullanıcılarına bilgi mesajı atacağı iddia ediliyor. Turkcell’in yakın bir tarihte hem yaşanan kesintileri hem de bu iddianın doğru olup olmadığı konusunda açıklama yapacağı düşünülüyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu