E-Spor

Turkcell e-Milli Takım Sponsoru Oldu

Geçtiğimiz aylarda e-Milli takım için TFF başvuruların başladığını açıklamıştı. E-sporun bu kadar hızla yükselmesi yeni yarışmaları ortaya çıkardı. UEFA hızla gelişen ve herkes tarafından sevilerek takip edilen e-spor oyunlarını yeni bir yarışma çatısı altında topluyor. Hem FIFA oyunu hem de PES oyunlar için yarışma düzenliyor.

Türkcell e-Milli Takım Seçmeleri Devam Ediyor
Türkcell e-Milli Takım Seçmeleri Devam Ediyor

Yarışma sadece milli takımlar için geçerli olsa da yakın zamanda kulüpler içinde ayrı bir yarışma yapmayı planlıyor. EUFA eNations ismini verdiği yarışmaya her ülke katılabiliyor. Turnuvaya Türkiye’de katılıyor. Türkiye ilk yarışmaya iddialı girmek için seçmeler başlattı. Seçmeler hala devam ediyor. TFF’nin sitesine girip oradan başvurunuzu yapabiliyorsunuz.

Seçmelerin Yeni Adı Türkcell E-Milli Takım Oldu

Türkcell e-Milli Takımın seçmeleri hala devam eden hem FİFA hem de PES e-spor takımlarının yeni sponsoru Türkcell oldu. Milli takımımızın da sponsoru olan Türkcell, e-milli takımımızı da yalnız bırakmıyor.

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan anlaşma sonrasında açıklamalarda bulundu. Yaklaşık olarak 20 yıldır TFF ile birlikte yürüyoruz. Şimdide son yıllarda gelişen e-spor alanında da Milli Takımımız yalnız bırakmak olmaz şeklinde açıklama yaptı.

Türkcell e-Milli Takım e-Nations Kupasında Yarışıyor
Türkcell e-Milli Takım e-Nations Kupasında Yarışıyor

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan bu yıl Türk Sporu’nun yılı olsun. Hem A Milli Takımımız hem de e-Milli takımımız bu yıl Avrupa’da bizleri sevinderecek ve gururlandıracak işler yapacaklarına inanıyoruz şeklinde açıklama yaptı.

Türkcell’in sponsor olmasından sonra devam eden seçmelerin ismi değişti. Türkcell e-Milli Takımlar seçmeleri ismini aldı.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu