Güncel

Türkiye Aşı Haritası Erişime Açıldı

2021’e girmemiz ile birlikte aşı uygulamalarına başlayan Sağlık Bakanlığı önemli ölçüde aşı yapmayı başardı. Bakanlık tarafından aktarılan bilgilere göre 24 Ocak pazar gününe kadar 1 milyon 132 bin vatandaş aşı oldu.

Aşılama sürecinin sağlık çalışanlarından 65 yaş üstü vatandaşlara geçtiği bu günlerde ülkemizin sağlık bakanı Fahrettin Koca aşı uygulaması hakkında en güncel bilgilerin yer aldığı COVID-19 Aşısı Bilgilendirme Platformu’nun ( Türkiye aşı haritası ) vatandaşların hizmetine girdiğini açıkladı.

Türkiye Aşı Haritası
Türkiye Aşı Haritası

Türkiye Aşı Haritası 10 Dakika’da Bir Yenileniyor

Yayınlanan tablo ile birlikte 81 ilimizde ki ne kadar kişiye aşı yapıldığını kolayca öğrenebiliyoruz. Her 10 dakikada bir güncellenen sisteme covid19asi.saglik.gov.tr üzerinden erişim sağlamak mümkün.

Sağlık bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde platformun pazartesi günü itibari ile hizmete açılacağını “1.200.000’den fazla vatandaş şu ana kadar aşı oldu. Türkiye’de şehirler bazında aşı dağılımını görebilirsiniz. Pazartesi gününden itibaren bunu canlı olarak takip edebileceksiniz. En çok sağlık personelinin bulunduğu İstanbul’da 224.000’den fazla insan aşı oldu.”

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu