Girişim Yatırım

Türkiye Mobil Oyun Sıralamasında İddialı

Türkiye mobil oyun sıralamasında iddialı ve dikkat çekici bir konumda yer alıyor. Mobil oyun sıralamasında Türkiye başlıklı raporu yayınlayan IFASTURK, raporda mobil oyun dünyası ile önemli ayrıntılara yer veriyor. Rapor aynı zamanda Türkiye’nin sektör içindeki konumunu da ortaya koyuyor.

Türkiye Mobil Oyunda Dünya Sıralamasında İddialı
Türkiye Mobil Oyun Sıralamasında İddialı

Google Play Store uygulamasından elde edilen istatistiklere göre her bir oyun 759 bin 470 kişi tarafından kullanılıyor. Türkiye mobil oyun sıralamasındaki iddialı konumunu bu durum çok daha net bir şekilde ortaya koyuyor. Şu anda en fazla oyun geliştiren ve indirilen platform olan Google Play Store’da Türkiye’den yayın yapan oyun geliştiricileri dikkat çekiyor.

IFASTURK kurucusu Mesut Şenel tarafından yapılan açıklamada, Türkiye mobil oyun sıralamasında oldukça iyi bir noktaya ulaşmayı başardığını ve Türkiye’den çıkan her oyunun tahmini olarak 423 bin kişi tarafından indirildiğini dile getirildi. Aynı zamanda raporlara dikkatle bakıldığında ise beğeni detaylarına da ulaşılabiliyor. Genel anlamıyla Türkiye’den çıkan mobil oyunların beğeni sayısının fazla olduğu ifade ediliyor.

Mobil oyunların dünya çapında beğenilme oranı ise 3,7 civarında olmakla birlikte Türkiye merkezli ortaya çıkan oyunların beğenilme oranı ise 3,9 rakamlarına kadar çıkıyor. Bu sonuçların Türkiye mobil oyunda dünya sıralamasında iddialı oluşunu ve indirilmeyle birlikte beğenilme oranı son derece yüksek olduğunu ortaya koyuyor. Son olarak Türkiye merkezli oyunların, %28’inde ödeme sistemlerinin kullanıldığı görülmüş olup, bu seviyenin de dünya ortalamasını üzerinde olduğunu ifade etmek gerekir.

Daha fazla haber için Teknotomy Girişim kategorisini takip edebilirsiniz.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu