Güncel

Türkiye’de İnternet Hızı Artıyor

Türkiye’de internet hızı artıyor konusu ile ilgili en yetkili kişi tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı görevini yürüten Adil Karaismailoğlu adlı kişi, Anadolu Ajansına bu konu hakkında konuştu. Ülkemizin internet hızını değerlendiren Adil Karaismailoğlu, çok konuşulacak ifadeler kullandı. 2021 yılının Haziran ayına geldiğimiz anda ülkemizdeki internet hızı yükselmesini planlıyoruz ifadelerini kullandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olan Adil Karaismailoğlu, Anadolu Ajansı şirketi tarafından yayınlanan Editör Masası adlı programda önemli açıklamalarda bulundu. Aralık ayında 5A uydusunun fırlatılması ı planladıklarını açıklayan Adil Karaismailoğlu, 2021 yılının Haziran ayında ise 5B’nin fırlatılacağını da belirtti. 5B adlı uydusunun fırlatılması ile beraber internet hızı anlamında Türkiye’yi de güzel günler bekliyor. Zira Bakan Adil Karaismailoğlu’nun açıklamalarına göre 5B uydusunun fırlatılması sonrasında ülkemizdeki internet hızı 56 Gbps hızına çıkması planlandı.

Müjde! Türkiye'de İnternet Hızı Artıyor
Müjde! Türkiye’de İnternet Hızı Artıyor

Müjde! Türkiye’de İnternet Hızı Artıyor

Speedtest sitesi tarafından ortaya konan verilere göre  hali hazırda Türkiye’nin internet hızını ilk 100 ülkenin gerisinde gösterdiğini belirtti. Aynı bilgililere göre dünya genelinde sabit internet indirme hızı 78,26 Mbps, yükleme hızı ise 42.06 Mbps hızında oldu. Ülkemizdeki ortalama indirme hızının ise 26.30 Mbps hızında olduğunu ifade etti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından ifade edilen bu müjde, 2021 yılının Haziran ayına geldiğimizde gerçekleşir mi?

Türkiye'de İnternet Hızı Artıyor
Türkiye’de İnternet Hızı Artıyor

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu