Güncel

Türkiye’nin En Pahalı Bisikleti Belli Oldu

Ülkemizdeki en pahalı bisikletler belli oldu. Ülkemiz ve dünyada birçok firmanın ilgilendiği sektörlere yatırım yaptığını görmek mümkün. Akıllı telefonda dünya markası olan Apple’ın elektrikli araba üretmesi bu tezin en büyük örneği. Apple dışında birçok markanın da bu tezi kanıtlayacak örnekleri bulunuyor.

En Pahalı Bisiklet Belli Oldu
En Pahalı Bisiklet Belli Oldu

Porsche’da bu tarz bir yatırım yaptı. Porsche bildiğiniz üzere Alman bir araba markası. Porsche müşterilerine dünyanın en iyi arabaları ürettiğini kanıtlamak için bazı çalışmalar yapıyor. Guinness Rekorlar Kitabı’na giren bir hız çalışmasında bulundu ve bunu başardı. Porsche kara hız rekorunu kırdı.

Porsche araba sektörü dışında yeni bir sektöre atılım yaptı. Bisiklet üretmeye başlayan Porsche yeni elektrikli bisikletler üretti. Şirket aBike ve aBike cross adında iki yeni bisiklet üretti ve fiyatları 7 Mart tarihinde belli oldu.

Türkiye’nin En Pahalı Bisikletlerinin Özellikleri Nelerdir?

Porsche ürettiği bisikletlerin fiyatını Avrupa’da açıkladı. Türkiye fiyatları henüz belli olmadı. Fakat Avrupa fiyatlarını TL’ye çevirdiğiniz zaman ülkemizdeki en yüksek ücrete sahip bisikletler olacağı kesinleşti. Yakın zamanda Türkiye pazarında satılması beklenen bisikletlerin fiyatlarının da açıklanması bekleniyor. Gelin hep beraber Türkiye’de en yüksek ücrete sahip bisikletin özelliklerine bakalım.

En Pahalı Bisiklet Porsche aBike Oldu
En Pahalı Bisiklet Porsche aBike Oldu
  • Porsche yeni bisikletlerinde kendi motorunu kullanmıyor. Shimano EP8 tarafından üretilen motorlar bisikletler de yer alıyor ve bu motorların 2.6 kg ağırlığında olması dikkat çekiyor.
  • Bisikletlerde Porsche imzasını görebiliyorsunuz. Bu imza bisiklete ayrı bir tarz kazandırıyor.
  • Bisiklet konfor sunuyor. Bisikletin gövdesi karbon fiberden oluşuyor. Ayrıca tam süspansiyon sistemi de bulunuyor.
  • Porsche logosunun altında led aydınlatma yer alıyor.
  • Porsche aBike normal yollar için üretilmişken Porsxhe aBike cross arazi şartlarına uygun üretildi.
  • Avrupa pazarında Porsche aBike 10 bin 700 Dolar, aBike cross ise 8 bin 550 Dolar’dan satılıyor. Fiyatları TL’ye güncel kurdan çevirdiğimiz zaman aBike 80 bin 665 TL, aBike cross’un fiyatı ise 64 bin 456 TL oluyor.

Sizce Porsche’nin iki yeni bisikleti bu fiyatı hak ediyor mu? Siz olsaydınız bu iki bisikleti satın alır mıydınız?

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu