fbpx
Güncel

Türkiye’nin En Popüler İçerik Platformu BluTV Oldu

Oluşturduğu listeler ve açıkladığı veriler ile oldukça başarılı olan JustWatch Türk kullanıcıların dijital platformlara ilgisi ile alakalı bir araştırma yaptı. Geçtiğimiz yılın son 3 ayını kapsayan araştırmaya göre Türkiye’nin en popüler içerik platformu BluTV olarak öne çıktı. Bu araştırma şirketin bu konuda ki ilk araştırması değil zira daha önce yapılan araştırmalarda da yine BluTV öne çıkmış. Pazar payının yüzde 43’ünü kapladığı açıklanmıştı.

Türkiye'nin En Popüler İçerik Platformu BluTV Oldu
Türkiye’nin En Popüler İçerik Platformu BluTV Oldu

JustWatch‘un Türkiye araştırmasına bakacak olursak ülkemiz izleyicileri geçtiğimiz yılın son 3 ayında Netflix ,Amazon Prime ve BluTV’ye ilgi göstermeye devam ettiler. Fakat bu üç büyük şirketin haricinde ki şirketler ise kullanıcı kaybettiler. Buda Türk izleyicilerin kaliteli içerik arıyor oluşunu destekler nitelikte bir gösterge.

BluTV Liderliğini Koruyor

Yapılan araştırmaya bakacak olursak 2020’nin son 3 ayında izlenme payının yüzde 44’üne sahip olan BluTV liderlik koltuğunu bırakmadı. BluTV’yi dünyanın en çok kullanıcıya sahip dijital içerik platformu Netflix takip etti. Listenin 3. sırasında ise ülkemize geçtiğimiz yıl giriş yapmış olmasına rağmen ciddi yatırımlar yapan ve farklı avantajları ile kullanıcı çeken Amazon Prime var. Bu bilgilere ek olarak araştırmaya bakıldığı zaman geçen yıla göre BluTV ve Netflix yüzde 1 Amazon Prime yüzde 2’lik bir izleyici artışı yaşadı. Bu bilgide bu üç platformun ülkemizdeki pazar payına sahip olduğunun bir göstergesi.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu

Tek Tık Haber Platformu

Teknotomy Haber Bültenine Üye Olmak İstermisiniz?