Güncel

Türkiye’ye Fabrika Açan Xiaomi Çalışan Arıyor

Son dönemde telefon parçalarının gümrük vergisinin azaltılmasıyla beraber yabancı teknoloji şirketleri üretim yapmak için Türkiye’yi tercih etmeye başladı. Tabi bu durum ülkemize istihdam olarak geri dönüyor. Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, üretim yapmak için Türkiye’yi seçen şirketler arasında yer alıyor. Xiaomi’nin Türkiye yöneticisi İrfan Öztürk’ün Linkedln hesabından paylaştığı ilana göre Xiaomi çalışan arıyor. İlana bakacak olursak 24 kişilik istihdam sağlanacak.

Türkiye'ye Fabrika Açan Xiaomi Çalışan Arıyor
Türkiye’ye Fabrika Açan Xiaomi Çalışan Arıyor

Xiaomi Özellikle Genç Çalışanlar ile Çalışmak İstiyor

İrfan Öztürk yaptığı paylaşımda “Salcomp firması ile ortak açacağımız cep telefonu üretim fabrikasında, Xiaomi telefonlarının üretiminde yardımcı olacak arkadaşlar aranıyor. Özellikle yeni mezun veya birkaç sene deneyimli arkadaşlar için harika bir fırsat olacaktır. Bu yıl neredeyse bütün markalar cep telefonu üretimini ülkemize de almaya başladı ve ülkemiz yepyeni bir sektörün kuruluşuna şahit oluyor. Bence çok güzel bir alan olacak.” ifadelerini kullandı.

Buna ek olarak ilana bir yorumda yazan Öztürk “Özellikle yeni mezun genç arkadaşlar, çok farklı bir deneyiminiz olacak ve eğer kendinizi geliştirmeye çok hevesliyseniz burası mükemmel bir okul olacak.” diyerek sözlerini bitirdi. Xiaomi’nin Türkiye fabrikasında mühendislik çalışmaları yapacağı fabrikayı yalnızca montaj istasyonu olarak kullanmayacağı söyleniyor. Hatta Xiaomi’nin anakart üretimini Türkiye’de yapmak gibi bir planı olduğu da iddialar arasında yer alıyor.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu