Güncel

TurkNet Çöktü

Geçtiğimiz günlerde Türknet çöktü. Türkiye’de internet her zaman tartışılan bir konu oldu. İnternet sağlayıcıları düşük internet hizmeti karşılığında yüksek ücretler istiyor şeklinde şikayetler oluyor ve Speedtest’in araştırmasından sonra kullanıcıların haklı olduğu ortaya çıktı. Çünkü Türkiye mobil internet hızında dünyada 54. oldu. Sabit internette de 101. oldu.

Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı olan Yusuf Kıraç bu şikayetler hakkında ‘‘Aslında kullanıcılar yavaş internet kullanmak istiyor” şeklinde açıklamalarda bulundu. Bu açıklamadan sonra Yusuf Kıraç Twitter’da gündem oldu.

Türknet Çöktü
TurkNet Çöktü

TurkNet belli bir saat internet hizmeti veremedi. TurkNet kullanıcıları yaşanan olayları Twitter’da gündem haline getirdi. Kullanıcılar ayrıca TurkNet’in müşteri hizmetlerine de bağlanamadıklarını belirtti.

TurkNet Çöktü, Peki Problem Ne?

TurkNet çökmesinden sonra kullanıcılar mobil internetlerine bağlanıp Twitter’da olayı gündem haline getirdi. TurkNet yaşanan problem hakkında henüz açıklama yapmadı. Ama bazı kullanıcılar alt yapıyı güçlendirmek için bilerek kesinti yapıldığını düşünüyor.

Bu düşüncenin asıl sebebi geçtiğimiz aylarda Türk Telekom’un 5G alt yapısını güçlendirmek amacıyla yaptığı kesintilerden kaynaklanıyor. Türk Telekom hem 5G alt yapısı hem de bazı noktalarda güçlendirme için çalışmalar yaptı.

Türknet Çöktü, Peki Problem Ne?
TurkNet Çöktü, Peki Problem Ne?

TurkNet internet probleminin asıl sebebini açıklamadı. Kullanıcılar son zamanlarda bu hatanın çok sık tekrarlandığını söyledi. Ek olarak kullanıcılar müşteri hizmetlerine bağlanamadıklarını da dile getirdi.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu