K-Pop

TVXQ Yunho’nun Sosyal Mesafe Kurallarını İhlal Etmesi Hakkındaki Polis Soruşturmasına Cevap Geldi

U-know olarak da bilinen TVXQ Yunho, Güney Kore’nin seviye iki sosyal mesafe kurallarını ihlal ettiği için polis tarafından soruşturmaya alındı. Şubat ayının ortasından bu yana Güney Kore, sosyal mesafe önlemlerini ikinci seviyeye yükseltti. İkinci seviye önlemlerde ise, restoranlar ve diğer kamu kuruluşlarının her gün saat 22.00’da kapanması gerekiyor ve insanların da en fazla 5 kişilik gruplar halinde toplanmasına izin veriliyor.

tvxq yunho
TVXQ Yunho (U-know)

CBS NoCut News tarafından 9 Mart tarihinde yapılan bir araştırmaya göre, geçen ayın sonlarına kadar TVXQ Yunho, Cheongdam-dong’daki bir restoranda saat 22.00’dan gece yarısına kadar yakalandı. Kısıtlamaları ihlal ettiği için de soruşturma altına alındı. SM Entertainment yaşanan olaylara resmi bir açıklama ile yanıt verdi.

TVXQ Yunho’nun Tedbir İhlalinden Dolayı SM Entertainment Özür Diledi

Eğlence şirketi yaptıkları açıklamada hatayı kabul etti ve TVXQ Yunho’nun hatası üzerine derinlemesine düşündüğünü paylaştı. Zor zamanlarda herkesi telaşlandırdığı için özür dilerken sanatçılarını daha iyi eğitmek için çaba göstereceklerine de söz verdi. SM Entertainment tarafından yapılan resmi açıklamadaki ifadelerin tamamı şöyle:

“Bu SM Entertainment. Koronavirüs nedeniyle yaşadığımız bu zor dönemde herkesi endişelendirdiğimiz için içtenlikle özür dileriz. U-know Yunho, Gangnam’daki bir restoranda 3 tanıdığı arkadaşıyla buluştu. Birlikte konuşurken, zaman kısıtlamalarını aştı ve bu nedenle soruşturma bir soruşturma geçirdi. Şimdi hatalarını anlıyor ve bir anlık dikkatsizlik nedeniyle birçok kişiyi hayal kırıklığına uğrattığını düşünüyor.

Ayrıca şirket olarak, sanatçılarımızı kişisel zamanlarında önleyici kurallara uymaları konusunda sıkı bir şekilde yönetemediğimiz ve onlara rehberlik edemediğimiz için de özür diliyoruz. Sağlık personellerinin, gönüllü personellerin, önleyici tedbir personellerinin ve bu konuda çalışmaya dâhil olan pek çok insanın emeklerinin boşa gitmemesi için sanatçılarımızı bu konuda daha iyi eğiteceğiz. Herkesi endişelendirdiğimiz için bir kez daha özür dileriz. – SM Entertainment”

Kaynak
SM Entertainment Responds To TVXQ Yunho’s Police Investigation Over Having Violated Social Distancing Rules

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu