Güncel

Tweet’leriniz Artık Instagram Hikayelerde!

Sırf diğer platformlarda yayınlamak için her gün deponuzu düzinelerce tweet ekran görüntüsü ile galerinizi doldurmaktan bıktınız mı? Twitter’ın sizin için bir çözümü var. Platform, geçtiğimiz Aralık ayında kullanıcıların doğrudan Instagram hikayelere tweet göndermesine olanak tanıyan yeni bir özelliği test etmeye başladı. Bu özellik, Salı günü Twitter tarafından iddia edildiği gibi artık herkes tarafından kullanılabilir. Instagram’da paylaşılan tweetler iOS ile sınırlı olacak olsa da yine de her şeyin bir başlangıcı olarak düşünülebilir.

Tweetler Instagram Hikayelerde
Tweet’ler Instagram Hikayelerde Nasıl Paylaşılır?

Tweet’ler Instagram Hikayelerde Nasıl Paylaşılır?

İlgilendiğiniz tweetin altındaki paylaş simgesini seçmeniz ve tweet’in uygulamada bir çıkartma olarak görünmesini sağlayacak olan Instagram’da paylaş’ı tıklamanız yeterlidir. Tweet’in çıkartması daha sonra diğer çeşitli Instagram çıkartmaları, müzik ve benzeri süslemelerle birlikte gönderilebilir. Ayrıca, tweet’i göndermeden önce Twitter sizden izin isteyecek ve bir kez izin verildiğinde, tweet’leriniz oldukça düzenli bir şekilde Instagram hikayelerinizde mükemmel yuvarlatılmış kenarlarla görünecektir.

Paylaşım seçeneği, tweet’leri metinler ve resimlerle paylaşmak için harika bir set, ancak video söz konusu olduğunda, özellik o kadar da hazır değil. Twitter, tabanını diğer sitelere doğru genişletiyor olsa da, dışarıdaki platformlardan gelen içeriğe pek sıcak bakmıyor. Yeni özelliğin tek dezavantajı, tweetlerin doğrudan hikayeden açılmamasıdır. Bu, kaynak sayfasını bulmak için tweet’e tıklamayacağınız, bunun yerine onu bulmak için Twitter’a gitmeniz gerektiği anlamına gelir.

Kaynak
Twitter's new feature for iOS users makes sharing stories directly on Instagram super simple

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu