K-Pop

TWICE K-Pop Kız Grupları Arasında Bir İlki Başardı

TWICE bir kez değil, iki kez tarih yazdı! Bu hafta popüler kız K-Pop grubunun 2019 yılında yayınlanan şarkısı “Feel Special”, Japonya’nın Oricon listesinde BTS grubunun yeni parçası “Film Out” ile birlikte zirvede yan yana yer aldı. Feel Special, 29 Mart tarihinden 4 Nisan tarihine kadar 1,38 milyon kez dinlendi. Şarkı ilk çıkışından bugüne kadar toplam 106,6 milyon kez akış elde etti.

twice oricon chart record
Grup Oricon Listesinde Zirvede!

TWICE, “Feel Special” ile Oricon Listesinde 100 Milyon İzlenmeyi Aşarak Tarih Yazdı

TWICE grubunun rekorlar kazanan şarkısı her geçen gün büyümeye devam ediyor ve başarılı grup iki kez böyle bir dönüm noktasına ulaşan ilk K-Pop kız grubu oldu. Oricon, Japonya’nın en büyük ve en kapsamlı müzik listesi olduğundan dolayı bu yetenekli K-Pop kız grubu için inanılmaz bir başarı!

Şu anda listedeki arka arkaya 80. haftası olması nedeniyle Feel Special, Oricon’un haftalık akış tablosunda yer almaya devam ediyor. Son zamanlarda TWICE, tüm albümlerinin ve şarkılarının kronolojik listesi ile sadece müzik dinleme platformu Spotify’de 2,5 milyar döngüyü aştı. Ayrıca Cry For Me şarkısı ile 200 milyon küresel yayın elde ettikleri bildirildi. Bu onların başarıya giden yoldaki ilk ve tek olmayan parçası olacak.

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu