Güncel

Twitch ve Facebook Gaming Salgın Sırasında Patladı

StreamElements ve ortağı analitik şirketi Rainmaker.gg, “State of the Stream (Akış Durumu)” raporunun Twitch ve Facebook Gaming analizlerini içeren Şubat sayısını yayınladı. Bu rapor büyüleyici bir belge gibi çünkü salgının sonu yaklaşırken, canlı yayın platformlarının krizin kazananlarından biri olduğuna dair başka bir kanıt sundu. Biliyorsunuz ki, salgın küresel toplu vefat olaylarına neden oldu ve alınan karantina önlemleri sonucunda birçok işletmenin üretimi yavaşladı hatta durdu.

twitch ve facebook gaming büyüdü
Facebook Gaming 400 Milyon Saat İzlenme Süresine Ulaştı

Geçen senenin birçok işletme için verimsiz bir sene olmasının yanı sıra kazananları oldu diyebileceğimiz şirketlerin olması ümit verici oldu. Bu ayın raporunda, izlenen saatler açısından Twitch ve Facebook Gaming’in yıldan yıla yaklaşık yüzde 80 artması en büyük bulgu oldu. Twitch yüzde 82, Facebook Gaming ise yüzde 79 büyüdü.

Twitch ve Facebook Gaming Bir Yılda Önemli Ölçüde Büyüdü

Bu büyüme Twitch için Şubat ayında 1,8 milyar saatten fazla izlenme süresi anlamına gelirken Facebook Gaming için 400 milyon saat izlenme süresi anlamına geliyor. Referans olarak 2020 yılı Mart ayında salgın başlarken Twitch’in 1,1 milyar izlenme saatine ulaşmış olması ve yine geçen sene Nisan ayında Facebook Gaming’in 291 milyon izlenme saatini geçtiği baz alınıyor.

Twitch ve Facebook Gaming için bu sayılar hem çok büyük hem de uzun zaman dayanıklı değerlerdir. Her iki sayı da aslında daha uzun bir ay olan Ocak ayına göre düşüşü gösteriyor. Yine de bu tüm dünyayı saran koronavirüs salgını süresince canlı yayınları izleyen toplam insan sayısının önemli ölçüde arttığı anlamına geliyor. Sizce dünya normal hâline dönerken izlenme sayıları düşecek mi?

Kaynak
Twitch and Facebook Gaming exploded during the pandemic — and they’re even bigger a year later

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu